Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cum procedez cu casa de marcat?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cum procedez cu casa de marcat?

am o casa de marcat inregistrata pe un alt punct de lucru si vreau sa o mut in alt punct de lucru. cum procedez? trebuie defiscalizata-refiscalizara? cam cat se plateste? ar fi mai bine sa cumpar alta casa?
trebuie predata memoria veche la finante si trebuie refiscalizata cu o memorie fiscala noua la un distribuitor autorizat ...
pretul e in jurul sumei de 70 euro...
iesiti mai ieftin refiscalizand casa de marcat decat cumparand una noua
pentru un magazin de piese auto cum ma sfatuiti sa fac cu casa de marcat? ptr ca sun foarte multe articole. multumesc ptr raspuns. o zi buna.
Fiind foarte multe produse v-a trebui sa legati casa de marcat la un soft de vanzari.
In caz contrar este necesar sa programati casa de marcat dar e destul de complicat sa introduceti atatea coduri...pentru o eficienta crescuta eu propun sa va achizitionati un soft compatibil.
O zi buna!