avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 238 soluții astăzi
Forum Activitate christee

Activitate christee

Discuție Plata CASS
Buna ziua
In legatura cu obligativitatea platii CASS, stiti cumva daca, persoanele care lucreaza legal, si platesc Asig.de sanatate in Emiratele Arabe, sunt obligate la plata CASS? Exista o lista cu statele care au incheiat contract cu Romania pentru evitarea dublei impuneri? Va multumesc
Va multumesc...pe moment asa am gandit si eu dar nu eram foarte sigur de partea asta cu camioanele, plus ca nu aveam timp de alergat prin procese cu politia...
Va multumesc. Dar nu eram intr-o intersectie, pur si simplu a virat sa intre intr-o curte
Buna ziua

Dee curand am avut urmatoarea problema: drum in localitate, o banda pe sens, in fata mea doua camioane; ma angajez in depasirea primului, nu am loc sa ma reincadrez, continui depasirea, si cand ajung in la jumatatea celui de-al doilea (practic primul din sir), care era de scoala, condus de instructor, acesta pune semnal si vireaza stanga pentru a intra intr-o curte; in urma accidentului ajunge si masina politiei, iar agentul ma sfatuieste sa facem intelegere amiabila si sa-i dau asigurarea intrucat este vina mea ca am depasit citez "coloana" si-mi suspenda permisul 60 de zile; asa am facut, dar de atunci ma intreb daca avea dreptate sau nu...am cautat peste tot si nu am gasit un raspuns concludent.
Va multumesc