avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 389 soluții astăzi
Forum Activitate kitty35

Activitate kitty35

Discuție Divort
Buna..as avea o intrebare..sunt casatorit de 14 ani si as vrea sa stiu daca divortand imi revine ceva de la apartamentul care il detinem dar este de proprietatea socrilor!!!!Multumesc anticipat....
Discuție Mostenire
Buna ziua..As avea o intrebare..soacra mea a ramas vaduva,ma intereseaza daca poate face act de vanzare- cumparare la unul dintre copii(sunt 3 copii),cum se procedeaza,ce cota din proprietate are dansa acum cand a ramas vaduva?Va multumesc anticipat.
Buna ziua..va rog sa-mi spune-ti ce as putea sa fac..am un apartament nelocuit de 3 ani..am facut cerere pentru scadenta de la intretinere acum 3 ani,presedinte le asociatiei de proprietari(ap.proprietate)imi cere din urma suma de 10ron pt. fiecare luna(3ani),sunt contorizat,am inteles ca doar liftul trebuie platit ca un abonament..in 3 ani sau adunat ceva roni..sunt multe probleme in bloc cu asociatia,nu stiu ce sa ma fac..unde pot sa ma adresez pentru clarificarea situatiei?Daca nu locuiesc in ap. cum se poate ca sa platesc ceea ce nu beneficiez..sunt locatari care am inteles ca au penalizari de 100%..pai ce fac oamenii aia?Va multumesc anticipat..o zi buna.
Răspuns la discuția pensia alimentara
Va multumesc pt.raspuns.
Buna ziua.Am o nedumerire in ceea ce priveste pensia alimentara..Imi poate spune cineva cat trebuie sa fie suma de plata lunara,daca instanta a calculat pe baza salariului minim pe economie?Multumesc anticipat..:">
Buna ziua.As avea o intrebare pentru dumneavoastra..Avand in vedere ca nu locuiesc in apartament de 2 ani de zile ,este totul platit la zi ,de ce trebuie sa platesc la intretinere (gunoiul,liftul,lumina pe scara etc) da nu utilizez acestea?Exista lege pt. asa ceva?Va multumesc anticipat
Răspuns la discuția Impozit pe cladiri
Va multumesc mult pt. lege,dar mai am o intrebare..locuintele detinute de bunica mea sunt in orase diferite ,voi ce spune-ti:sunt 2 primarii diverse,cum se face cu impozitul fiind vaduva de veteran si posesoarea celor 2 locuinte?Sper ca nu am devenit plictisitor..multumesc mult=D>
Răspuns la discuția Impozit pe cladiri
Mentionez faptul ca ea locuieste vara la bloc iar iarna la tara.Daca poate cineva sa-mi trimita Legea unde scrie despre impozite pt. vaduve de veterani.Va multumesc.
Buna seara.Bunica mea este vaduva de veteran de razboi,are in proprietate o casa si un apartament.Va rog sa-mi spune-ti daca este scutita de plata impozitului pe amandoua proprietatile?Multumesc.
Răspuns la discuția Pensia alimentara
Multumesc mult de raspuns=D>