avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 265 soluții astăzi
Forum Activitate costy1986

Activitate costy1986

As dori sa stiu pana la ce data se mai recunoaste grupa I de munca la calculul pensiei pentru limita de varsta!??
Va rog mult sa-mi spuneti daca contractul colectiv de munca la nivel de societate este obligatoriu, si daca este de la ce numar de angajati trebuie facut.
Eu am 15 ani de vechime in munca la mai multe societatii, si ma angajez la o societate noua iar eu am carnetul de munca in posesia mea, si din cate am auzit cu 1 ianuarie 2011 nu se mai completeaza in ele. Cum beneficiez eu de sporul de vechime in munca la noua firma la care m-am angajat!?
As dori sa stiu la cat concediu de odihna are dreptul, daca are acest drept, o persoana care lucreaza cu 2h pe zi?!?!
Va multumesc!
Am fost fost intro locatie si la un moment dat a aparut garda financiara si politia economica, si dupa ce au terminat controlul din punct de vedere economic au trecut la legitimarea persoanelor din acea locatie, si as dori sa stiu daca intra in competentele lor sa faca acest lucru si daca au un temei legal pentru asta?!?!
As dori sa stiu daca cei care beneficiaza de indemnizatie de somaj inainte de aplicarea OUG13/2010 beneficiaza de prevederile ei, sau numai cei care au intrat in somaj dupa aplicarea prezentei ordonante?!?!?

Va multumesc!
daca sunt gravida si lucrez deja cu 8 ore,dar i-mi iau inca un servici cu 2 ore din luna 2 de sarcina,se calculeaza la indemnizatie ambele venituri?
lucrez in invatamant si mai lucrez la o firma cu program de doua ore, intrebarea mea este daca se cumuleaza indemnizatia de la firma si din invatamant?
multumesc
l-am introdus in revisal cu o zi inainte, dar de la analize nu a mai venit sa-mi semneze CIM, ce ma fac? cum il anulez din revisal au trecut 3 zile.
va rog sa ma ajutati
multumesc
Discuție revisal
va rog ajutati-ma,
l-am bagat in revisal dar nu s-a mai prezentat nici la analize, cum fac acum ?
si am si persoane care s-au prezentat la analize dar nu au mai venit la firma .
multumesc