avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 144 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters134600

Activitate ContSters134600

Răspuns la discuția restructurare bugetari
Daca tot ati deviat discutia, vreau si eu sa particip si sa va spun urmatorul lucru care va deveni o realitate in cel mai sucrt timp: DUPA TAIEREA DE 25% IN INSITUTIILE PUBLICE NU O SA MAI MUNCEASCA NIMENI, NU O SA MAI EXISTE FUNCTIONARI, VOR PLECA TOTI FIINDCA NIMENI NU POATE TRAI CU 600 lei /luna FACAND MUNCA A INCA DOI-TREI COLEGI CARE FREACA MENTA ! :">

Daca este gradinita privata ramana la latitudinea angajatorului cu ce salariu va incadreaza. Succes
Răspuns la discuția Ajutor de mormantare !
Plus declaratie notariala ca l-ati avut in intretinere si ati suportat cheltuielile de inmormantare.
Răspuns la discuția admitere sng sept 2010
Cautati prin forum. S-a mai dezbatut problema
Buna ziua,

Cf. OUG nr.1/2010 privind modificarea termenului pt.infiintarea sectiilor de insolventa in cadrul Curtilor de Apel, s-a prelungit termenul prin care acestea puteau fi infiintate, respectiv pana la data de 25.01.2011.
Teoretic, la aceasta data colectivele buletinului procedurilor de insolventa din cadrul oficiilor Registrului Comertului din toata tara, ar trebui desfiintate.
Intrebarea mea este daca stie cineva ce se va intampla cu acesti angajati (referenti si consilieri juridici)> vor fi restructurate posturile, vor fi mutati (detasati) la curtea de apel de care apartine registrul respectiv, vor fi mutati in cadrele registrelor pe alte posturi????????/

Poate exista vreo prevedere legal in sensul asta de care eu nu am cunostiinta.

Ii rog pe cei care stiu ceva (orice) legat de acest subiect sa raspunda.

Va multumesc !=D>
Aveti idee cand apare acest act normativ? Va multumesc !
Răspuns la discuția act ptrmostenire
Bineinteles ca acestia au drept de mostenire alaturi de dvs. la bunurile tatalui . Nu am inteles daca tatal dvs. mai traieste sau este decedat. Daca apt.in care locuiti este doar al mamei atunci sunteti unic mostenitor (doar atunci cand mama nu va mai fi). Daca este cumparat de ambii parinti in timpul casatoriei lor, cota de 1/2 ce ii revine tatalui se va imparti intre voi, cei trei frati, ca mostenitori ai lui, dar evident, numai dupa moartea tatalui.
Daca tata traieste ambii parinti va pot face act de vanzare-cumparare pentru siguranta dvs. (nu donatie fiindca poate fi atacata)
Va dati seama ca in institutia in care lucrez ar trebui ca tuturor sa ni se faca cumul de functii fiindca oricum un om face munca inca a doi-trei oameni, cel putin acum cand este perioda concediilor, din 21 de angajati lucreaza doar 10, restul sunt in concediu, vine unul pleaca altul si tot asa ...... si in permanenta se munceste doar cu 1/3 din personal.
Asa ca nu mi se pare normal sa fie avantajat la salariu doar colegul caruia conducerea intentioneaza sa ii faca cumul de functii, in defavoarea celorlalti angajati care lucreaza fiecare cat 3 dar pe un singur salariu si ala de toata jena !
Răspuns la discuția URARE
Subscriu !!!
Sa ne traiti si sa ne mai sfatuiti !:vishenka:
Chiar nu inteleg de ce vreti sa va bateti cuie in talpa de bunavoie ....Infiintati dvs. o firma, este mai sanatos. Probabil vreti sa accesati niste fonduri si va trebuie o firma in functiune, asta ar fi singura explicatie pt. gestul dvs. :D

Parca nu se mai pot cesiona partile sociale cand exista datorii ....