avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 807 soluții astăzi
Forum Activitate meoby

Activitate meoby

Cui ar trebui sa ma adresez pt o consiliere si eventual infiintarea unei societati contra cost evident ? Am mentionat mai sus care ar fi obiectul de activitate al firmei. Vreau sa vand substante legale sub diferite forme de prezentare.
Planta nu este interzisa. Nu am incredere in faptul ca nu este inscris pe ambalaj numele producatorului. Daca este ceva in neregula cu produsul respectiv si am factura pe produsele cumparate, in calitate de reseller am vreo protectie ?
Buna ziua !
As dori sa stiu daca este legala comercializarea unui kit de crestere pt planta Lobelia Inflata. Kitul ar urma sa contina 1. Manual cu instructiuni detailate de crestere 2. Tableta pt fertilizare 3. Plic cu 10 seminte viabile de Lobelia Inflata 4. Plic Fertilizant organic pt plante 5. Plic Insecticid pt plante 6. plic humus organic.
Tin sa mentionez ca pe piata se comercializeaza deja asa ceva dar kitul este insotit doar de un manual de utilizare. Pe kit nu sunt inscrise numele producatorului sau alte detalii de genul. Doar in manual sunt mentionate componentele kitului iar la plicul de insecticid scrie doar atat:capsule pt inlaturarea daunatorilor contin substante bio, biopreparate sunt mijloace biologice realizate pe baza unor microorgansime utile plantelor sau pe baza unor compusi naturali extrase din plante. Este legal asa ceva ?