avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Activitate cosminani

Activitate cosminani

multumesc mult!
Sunt persoana fizica si am cumparat un spatiu comercial recent ,am reusit sa-l dau in chirie pe 2ani, cu 300 lei lunar (primele doua luni gratis pentru renovarea spatiului de catre chirias) .Am dus contractul la FISC pe data de 15 martie iar dupa doar 5 zile mi-au trimis o scrisoare sa platesc impozitulde aprox.350lei pe 2ani( durata contractului de inchiriere) .INTREBARI: 1.Cum sa platesc daca eu nu am luat nici un ban inca si pe deasupra daca nu-i merge afacerea chiriasului poate pleca de curand lasandu-ma cu impozitul platit?_..... 2.Daca am sa duc la FISC chitanta asigurari pe spatiu comercial imi va reduce din impozit?
multumesc mult !
am cumparat un spatiu comercial de 96 mp( ccnform contractului notarial si cadastrului) iar la final mi-am dat seama ca lipsesc 14mp deci m-am ales cu 82mp cei care mi-au vandut spatiul au totusi mp care imi lpsesc in prelungirea unui spatiu comercial care il au in proprietate.Vanzatori mi-au spus ca e o gresala de la cadastru si ca ei nu au ce face ,desi eu cred ca e imposibil sa se gresasca cu 14 mp!...ce ar trebui sa fac ? Daca i-as da in judecata cat timp ar dura si ce sanse am sa castig? va multumesc!