avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 503 soluții astăzi
Forum Activitate tibir

Activitate tibir

daca declaratia 300 o depun lunar confrom noilor regului trebuie sa depun lunar si declaratia 394?

daca un contract de concesiune este valabil incepind cu data de 14.10.11 iar in clauzele contractului se mentioneaza ca plata se va face la 31.03 si 30.09 care-i termenul scadent : 30.09 sau 31.12.???
personal consider ca este 31.12 deoarece contractul este valabil din 14.10

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...

am un teren obtinut in baza legii 15/2003 pentru tineri;
avand in vedere ca este in folosinta gratuita exista obligativitatea platii vreunei taxe sau impozit catre bugetul local; mie personal mi se percepe impozit teren concesionat

am un teren obtinut in baza legii 15/2003 pentru tineri;
avand in vedere ca este in folosinta gratuita exista obligativitatea platii vreunei taxe sau impozit catre bugetul local; mie personal mi se percepe impozit teren concesionat.
in cvc se mentioneaza ca in acord cu prevederile art.12 alin.1 pct.b) din OUG nr.68/2008 i se acorda cumparatorului termen de gratie de un an.
Asta inseamna ca restul de pret se va plati in 14 ani?
Aceasta perioada de gratie de un an se refera si la dobanda care trebuie platita sau numai la rata lunara?
in cvc se mentioneaza ca in acord cu prevederile art.12 alin.1 pct.b) din OUG nr.68/2008 i se acorda cumparatorului termen de gratie de un an.
Asta inseamna ca restul de pret se va plati in 14 ani?
Aceasta perioada de gratie de un an se refera si la dobanda care trebuie platita sau numai la rata lunara?
in cvc se mentioneaza ca in acord cu prevederile art.12 alin.1 pct.b) din OUG nr.68/2008 i se acorda cumparatorului termen de gratie de un an.
Asta inseamna ca restul de pret se va plati in 14 ani?
Aceasta perioada de gratie de un an se refera si la dobanda care trebuie platita sau numai la rata lunara?
buna ziua
am si o problema si va rog sa ma ajutati
am un contract de vanzare cumparare a unui cabinet cu destinatie medicala
se mentioneaza in contractul respectiv ca pentru restul de pret se va perecepe o DOBANDA ANUALA EGALA CU RATA DE REFERINTA stabilita de Comisia Europeana pentru Romania si publicata in Jurnalul Oficial al Uniunii Europene.
spunet-mi si mie care este aceasta dobanda/rata si cum se aplica ea
va multumesc
Discuție ajutor social
Pot retine sume de bani in contul contractelor de inchiriere din ajutorul social?
buna ziua
am si o problema si va rog sa ma ajutati
am un contract de vanzare cumparare a unui cabinet cu destinatie medicala
se mentioneaza in contractul respectiv ca pentru restul de pret se va percepe o DOBANDA ANUALA EGALA CU RATA DE REFERINTA stabilita de Comisia Europeana pentru Romania si publicata in Jurnalul Oficial al Uniunii Europene.
spuneti-mi si mie care este aceasta dobanda/rata si cum se aplica ea
va multumesc