avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 316 soluții astăzi
Forum Activitate victorina

Activitate victorina

Buna ziua! De curand am aflat ca sunt insarcinata, iar contractul meu de munca este pe timp partial, adica pe 2 ore. intrebarea mea este: ca sa intru in concediu de maternitate trebuie in ultimele 12 luni sa am obligatoriu 8 ore? sau nu conteaza perioada, ci doar sa fii angajat?
Multumesc
Răspuns la discuția Cadastru
multumesc
Discuție Cadastru
Buna ziua, suntem proprietarii unui apartament prin hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila, vrem sa-l vindem pentru a despagubi cei 2 frati cu care ne-am judecat pentru apartament,dar nu avem cadastru la apartament. Cum procedam?
Răspuns la discuția Proprietar restantier decedat
pai si presupun ca lucrul asta avocata trebuia sa-l stie...
bun...si dupa dezbaterea succesiunii, dosarul se va redeschide impotriva mostenitorului? nu am mentionat k sotul meu se judeca pe acel apartament cu ceilalti 2 frati ai lui...
Buna seara! sper sa ma lamuriti si pe mine...intr-un proces cu asoc de proprietari pentru neplata datoriei la intretinere...asoc de proprietari a dat in judecata pe tatal decedat al sotului meu...sotul meu a apelat la o avocata care i-a garantat succesul acestui proces in favoarea lui, precum si plata cheltuielilor de judecata de catre asoc de proprietari, dar....azi l-a sunat sa-l informeze ca procesul s-a suspendat fara nici o decizie definitiva si irevocabila....
intrebarea mea este: care sunt motivele pentru care un proces aparent simplu, se suspenda?