avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Activitate gaby_25

Activitate gaby_25

Răspuns la discuția indemnizatie consilier local
mai.concret...acum...in.2010...din.ce.an.ii.opreste???incepand.cu.2006??
buna ziua
am o nedumerire: indemnizatia de consilier este impozabila???se opreste cas la ea??
este normal ca unei persoane care a fost consilier in perioada 2000-2008 si careia nu i s -au oprit acesti bani...sa iifie acum opriti din salariu???(este cadru didactic...si banii tot din primarie ii ia)
Răspuns la discuția demitere viceprimar.
exista vreo posibilitate de a actiona in instanta consiliul local??? pentru ca mie nu mi se pare normala treaba asta...ca locuitor al comunei.
Răspuns la discuția demitere viceprimar.
am inteles....dar nu mi se pare normal ca el sa mai stea in functie....se fac presiuni puternice pe consilieri pentru a vota in favoarea viceprimarului...si va ramane in functie...nu exista lege care sa il suspende automat???sa il demita....
omul ala pur si simplu a fost prins cand fura din primarie...iar el ramane in continuare in functie deoarce consilierilor le este frica...sunt fortati...
multumesc
Răspuns la discuția demitere viceprimar.
este posibil sa dea consiliul local in judecata si sa castige???
buna ziua. am o nedumerire...sau mai bine-zis o frustrare...este posibil ca un viceprimar care a fost prins in flagrant furand din primarie sa ramana in continuare in functie???
cum poate fi dat jos??