avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 756 soluții astăzi
Forum Activitate claudia emma

Activitate claudia emma

Buna ziua,
Sunt studenta in anul IV la Drept si va rog sa ma ajutati cu o bibliografie privind ~formarea profesionala a salariatilor~, aceasta fiind tema pentru licenta .
M-ar interesa si un scurt istoric al acestui concept...

Va multumesc. :)
prietena mea a ramas insarcinata cu un domn care in momentul de fata si-a dat seama ca vrea sa isi mai traiasca viata libertin departe de o femeie insarcinata cu copilul sau. pe scurt la inceput a vrut copilul acum ne spune ca nu il intereseaza decat dupa ce se naste...
intrebarea mea este ce ar putea dansul sa faca juridic vorbind daca el nu este interesat in acest moment de aceasta femeie si de copilul ei, motivand aceasta lipsa din viata lor in aceste luni prin simplul fapt ca vrea sa profite de ultimele clipe de libertate.....
buna ziua,
as avea nevoie de o indrumare : sunt studenta la drept in anul II , in Cluj- Napoca, si sunt atrasa de meseria de consilier juridic, dar meseria asta as vrea sa o practic intr-un centru asemanator celui de la Artemis. as vrea sa stiu daca exista posibilitatea sa fac practica, sau sa gasesc un mentor, cineva pe care sa ajut , iar la randul meu sa dobandesc cunostinte...
in momentul acesta ca si meserii in domeniul juridic ma atrag medierea si partea de consiliere, motiv pentru care vreau sa aflu cate ceva despre ele " din interior" .
anul I al facultatii l-am terminat la Iasi, oras in care am avut ocazia sa " ajut " la arhive, registratura , prin intermediul unor profesorii.:)
va multumesc