Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pãrinþi necãsãtoriþi. Dezinteresul tatãlui ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pãrinþi necãsãtoriþi. Dezinteresul tatãlui faþã de mama însãrcinatã ºi faþã de copil

prietena mea a ramas insarcinata cu un domn care in momentul de fata si-a dat seama ca vrea sa isi mai traiasca viata libertin departe de o femeie insarcinata cu copilul sau. pe scurt la inceput a vrut copilul acum ne spune ca nu il intereseaza decat dupa ce se naste...
intrebarea mea este ce ar putea dansul sa faca juridic vorbind daca el nu este interesat in acest moment de aceasta femeie si de copilul ei, motivand aceasta lipsa din viata lor in aceste luni prin simplul fapt ca vrea sa profite de ultimele clipe de libertate.....
nu ii poate face nimic