avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 664 soluții astăzi
Forum Activitate aea

Activitate aea

Cred ca in stabilirea platii avocatului partii adverse trebuie tinut cont de venitul omului ce plateste, alte castiguri din economie.

Doar nu intocmesti o intampinare citezi martori de aiurea, te prezinti la termene si recitesti intampinarea.

Iar daca castiga prin nerespectarea legii omul ii plateste avocatului venitul lui pe 2-6 luni avocatul ce a lucrat doar 2-3 ore!

Asta e dreptate, asta inseamna ca justitia face dreptate!?

Asta e hotie pe fata!

Omul mai poate face apel pe decizie sau sa mai apeleze la o astfel de justitie vreodata [ link extern ]
sa vinzi si sa te muti daca esti proprietar! sau camera spion si filmezi si reclami...
Răspuns la discuția Distrugere
Atat pot risca sa pierd in caz ca se respinge + ca platesc si taxe de timbru + ca imi risc viata langa un astfel de vecin!
Răspuns la discuția Distrugere
Dar in civil se poate numai pt daune! De foarte multi ani am probleme cu el ma injura, ameninta etc.

Caut avocat, daca cineva se ofera? As dori sa platesc asistenta juridica online raportata la venitul meu in urma unui accident la coloana vertrebrala.,fiind în pensie de boala (800 lei), in principal as dori sa se corecteze o cerere de chemare in judecata (6 pag) verificand si probele video (9 clipuri video de cateva min).

Cred ca cam maxim o ora de munca pentru 50 lei de corectat e onorabil + onorariu de succes sau ce pretentii?

Am contactat prin email cam 10 avocati din oras si nu am primit decat 2 raspunsuri nu pot, nu stiu!
Răspuns la discuția Distrugere
Vecin. O chemare telefonica a politiei poate fi acceptata ca plangere prealabila, deoarece evenimentul sa intamplat in octombrie iar pp am depus in martie (momentul distrugerii a fost partial filmat iar vecinul amendat pt limbaj)?

Pot in civil sa cer despagubiri?
Discuție Distrugere
Daca mama e propietara pe apartament eu am dreptul sa depun plangere penala pentru distrugere facuta pe spatiul comun asupra zidului aferent ap. si asupra bicicletei mele?

Mai exact zgarie zidul, sute de zgarieturi, a smucit de bicicleta, a dat cu ea de pamant, pana la roti etc?
am discutat cu el si zicea ca produsul vine cu garantie altfel nu luam, am aratat print screen cu discutia, parea firma cu site ce vinde si pe olx dar e numai un infractor tolerat de ''autoritati''.
nici anaf, anpc nu au facut nimic, nu e inselaciune sa pretinzi ca esti firma si sa vinzi un produs defect?
am depus la politie in martie si pana in prezent nu am fost chemat la declaratie?!
Merci, as mai avea o nedumerire daca eu sunt posibil mostenitor pot face plangere pentru acest vecin care zgarie zidul apartamentului mamei (pe spatiu comun) pentru ca nu suporta o bicicleta legata de balustrada pe care nu o mai lasa in uscatorie (tot o aducea la usa...), ia de frica si lipsa timp nu are curaj?

[ link extern ]