Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Intra in atributile Anpc sau tine de Politie?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Intra in atributile Anpc sau tine de Politie?

Am cumparat un breloc spion de pe OLX, anunt publicat ca firma si exista si un site magazin.

Produsul a venit prin posta fara factura si garantie, desi am specificat sa nu uite factura, in plus e defect si nu functioneaza bateria.

Am contactat firma dar nu mai raspunde la email iar la telefon am discutat cu X care a zis ca trimite altceva in loc dar nu sa tinut de cuvant dupa care nu mai raspunde nici la telefon. (discutie inregistrata).

Dovezi am: chitanta postala, poza colet, print screen cu conversatie, inreg telefonica...
Admin, administrator
Daca firma exista, puteti sesiza ANPC, depuneti initial demersuri pentru rezolvarea amiabila a problemei.
In baza documentelor sesizati oficial protectia consumatorului
Merci

Am depus ieri la Anpc dar nu stiu daca e suficient chitanta postala!
am depus la politie in martie si pana in prezent nu am fost chemat la declaratie?!
Ati sesizat inutil politia, se va dispune clasarea, parerea mea.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat