avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 357 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Intra in atributile Anpc sau tine de Politie?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Intra in atributile Anpc sau tine de Politie?

Am cumparat un breloc spion de pe OLX, anunt publicat ca firma si exista si un site magazin.

Produsul a venit prin posta fara factura si garantie, desi am specificat sa nu uite factura, in plus e defect si nu functioneaza bateria.

Am contactat firma dar nu mai raspunde la email iar la telefon am discutat cu X care a zis ca trimite altceva in loc dar nu sa tinut de cuvant dupa care nu mai raspunde nici la telefon. (discutie inregistrata).

Dovezi am: chitanta postala, poza colet, print screen cu conversatie, inreg telefonica...
Ultima modificare: Vineri, 9 Iunie 2017
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: aea , utilizator 10:09, 10 Iunie 2017
Daca firma exista, puteti sesiza ANPC, depuneti initial demersuri pentru rezolvarea amiabila a problemei.
In baza documentelor sesizati oficial protectia consumatorului
Merci

Am depus ieri la Anpc dar nu stiu daca e suficient chitanta postala!
am depus la politie in martie si pana in prezent nu am fost chemat la declaratie?!
Ati sesizat inutil politia, se va dispune clasarea, parerea mea.
Ultima modificare: Joi, 8 Iunie 2017
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat

Alte discuții în legătură

Plangere penala inselaciune - achizitie online djidji_thebest djidji_thebest Am nevoie de un sfat din partea celor priceputi. Sunt pentru prima data intr-o astfel de situatie, motiv pentru care nu stapanesc prea bine instrumentele care ... (vezi toată discuția)
Inselaciune- produs comandat online pe un site de licitatii KOZMAKRISTINA KOZMAKRISTINA Pe un site de licitatie am dat blit licitatie adica am oferit pretul care il vroia vanzatorul in enuntul scria ca vinde tigara electronica .Bun a ajuns la mine ... (vezi toată discuția)
Acumulator defect la produs in garantie cumparat online uditza uditza Buna ziua, Am achizitionat online un ebook Kindle, cu garantie 2 ani. De ceva timp nu mai tine bateria absolut deloc, facandu-l inutilizabil. Acumulatorul s-a ... (vezi toată discuția)