avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 237 soluții astăzi
Forum Activitate Anca Gabriela69

Activitate Anca Gabriela69

Răspuns la discuția Divorturi
Dar daca tata si-a angajat avocat inseamna ca vrea s-o puna pe mama sa plateasca toate cheltuielile divortului?Multumesc mult:worthy:
Răspuns la discuția Divorturi
Da ma refer la bunuri, nu as vrea totusi sa pierdem asa de usor, cu toate ca acea casa de la tara nu are succesiunea rezolvata, au dreptul mama tatalui meu (95 ani) si cei 3 frati ai tatalui meu. Iar la problema cu avocatul angajat de tatal meu ma gandesc daca nu cumva vrea ca s-o faca pe mama sa plateasca toate cheltuielile de divort, cum se poate apara mama ? Multumesc mult
Discuție Divorturi
Buna ziua,
Mama de 7 ani a plecat de la tara in urma discutiilor si certurilor cu tatal meu si
locuieste cu mine si familia mea in Ploiesti.Tatal meu si-a adus foarte repede o concubina ( el 66 ani ea 35) cu care locuieste la tara.Saptamana trecuta ne-a anuntat ca a depus actele de divort si in septembrie este prima infatisare, iar mama
sa stea de vorba cu avocatul lui.Mama este de acord sa divorteze cu toate ca este constienta ca-si pierde toate drepturile in favoarea concubinei cu care credem ca tatal meu se va casatori.Intrebarea mea este pentru ce si-a angajat tatal meu avocat si cum putem tergiversa ca sa nu castige concubina?
Va multumesc din suflet.