avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Activitate tudordoru

Activitate tudordoru

Răspuns la discuția succesiune - conturi bancare
De la banca veti afla informatii doar dupa dezbaterea succesiunii si la dezbaterea succesiunii trebuie sa aveti actele(contractul de depozit)Sotia mea a fost singura la parinti.Stiind ca au un depozit bancar am mers sa intrebam(stiam si ce banca este)ce suma mai este in cont.Am fost refuzati din start,chiar daca am mers noi cu cercificatul de deces si actele depozitului bancar.
Răspuns la discuția Contestatie ENEL
Daca nu ii dai in judecata vei plati cu varf si indesat.Cred ca penalizarile sunt de 0,3%pe zi.Eu am patit la fel numai ca au venit si m-au deconectat fara sa fiu anuntat.Au schimbat vechiul contuar care avea desprinsa acea clema care tine suspendat contuarul si dupa 8 luni am fost deconectat.Am mers la informatii intreb de ce am fost deconectat si imi spune ca am o factura neplatita de 3200 ron.Ii dau ultima factura si imi spune sec ca acea factura de 3200 este pentru furt de energie electrica.Eu am platit cei 3200 dar acum a inceput problemele findca nu mai vor sa ma conecteze.Locuinta cu problema a fost proprietatea socrilor(acum decedati)si noi nu avem succesiunea facuta(in acte tot socri sunt proprietari)Cand am fost cu dosarul pentru conectare sau un alt contract mi-au spus ca nu se poate face un alt contract sau sa fiu reconectat daca nu vine proprietarul.Ii spun ca proprietari din acte sunt decedati si noi nu avem posibilitatea sa facem acum succesiunea findca costa foarte mult.Nu au vrut sa-mi primeasca dosarul si in prezent am lumina de la baterie auto!