avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Activitate dana nistor

Activitate dana nistor

Am incheiat o polita de viata la firma AIG (in prezent ALICO) acum 6-7 ani si la inceput mi s-a zis ca dupa 5 ani pot sa-mi recuperez banii depusi. Anul trecut cand am vrut sa ma retrag si sa-mi iau banii au zis ca nu mai pot.
Va rog sa ma ajutati dandu-mi niste sugestii cu privire la demersurile ce trebuiesc facute pentru a putea sa-mi recuperez banii depusi.
Buna, ma numesc Dana si am o foarte mare problema in sensul ca: sotului meu i-a fost anulat permisul de conducere in data de 15.06.2009, deoarece a fost prins conducand masina aflat sub influienta bauturilor alcoolice. Am fost la politie si am cerut detalii in ceea ce priveste procedura de obtinere a unui nou permis de conducere. acolo mi s-a spus ca poate da examen in data de 28 .06.2010, dar la ghiseu unul din politisti mi-a spus ca trebuie sa faca scoala pentru fiecare categorie in parte (mentionez ca avea toate categoriile) si sa dea examen pt. fiecare in parte, celalalt mi-a spus ca trebuie sa faca doar un curs de legislatie rutiera la o scoala de soferi autorizata si da un examen pt. recuperarea tuturor categoriilor avute anterior. La fel am patit si atunci cand m-am dus si la unele scoli de soferi , adica unele mi-au zis ca trebuie sa o ia de la capat cu fiecare categorie in parte si alta ca nu trebuie decat sa faca un curs de legislatie si conduita preventiva. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns pentru ca nu mai stiu pe cine sa cred si ce sa fac. Va multumesc anticipat!!