avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 204 soluții astăzi
Forum Activitate sztoika_a

Activitate sztoika_a

Răspuns la discuția RECUPERAREA PRIMEI TAXEI AUTO
Mai am o problema cu impozitul auto,am un golf 3,de 19 tdi,Am inmatriculat-o in 2008,in luna oct,si am fost amendat pt,depasirea contractului,care este valabil 30 de zile,cu suma de 400 ron,si am platit impozitul din 20,aug pina la finele anului,50 de ron.
Eu am mai avut o dacie,pe care eu am vindut-o ulterior prin luna septembrie,2008,cu contract legalizat,mam adresat primariei din comuna cu dosarul pt a ma scoate de la impozit,
nu au vrut sa o scoate de la impozit pina ce nu le vine confirmarea de pa politieradierea,
din 2006 sa adoptat legea in parlamentu Rominiei,ca nu mai este necesar sa trimite politia ,acea hirtie de radiere cu contractul de vinzare cumparare legalizat ei au obligatia de-a scoate de la impozit,anul acesta mam adresat din nou la biroul financiar,si leam spus aceas problema,si pina la urma mau inteles dupa 3 ani.
din 2009 ,nu am platit impozitul tocmai pt ca trebuia sa-i platesc si pt masina pe care eu am vindut-o in 2008,dar am platit,in 2010 suma de 200 ron si ni 27.01.12,am mai plati 200 ron,
am ramas suprins ca mai am o datorie de 352 ron ,de-si am platit 400 ron,cum este posibil sa ma fure ,ce am de facut.
Răspuns la discuția RECUPERAREA PRIMEI TAXEI AUTO
ce docum,trebuie sa duc la finate pt.recuperarea taxei auto,si ce sa fac
Stiu de la o cunostinta ca anul viitor va incpe sa se rea activitatea de lucru normal.
Ce sanse mai am dupa ce revin din paternitate ,locul meu de munca mai este valabil,anul viitor va reincepe dupa modernizarea facuta la regia de transport,is-i va relua activitatea
Am fost ieri la fortele de munca si am discutat cu o fuctionara de acolo, si mi-a zis ca pot beneficia de paternitate ,si sotia poate beneficia de somaj,ea trebuie sa
merge o zi la serviciu, si in aceasi zi poate sa-i desface contractul de munca cu articolu 65 din codul muncii, si poate beneficia de somaj.
Răspuns la discuția RECUPERAREA PRIMEI TAXEI AUTO
ce trebuie sa fac
Am cumparat un WV din GERMANIA si am platit prima taxa aproape 700 euro ce sanse am sa-mi recuperez banii

ca sa inteleg mai bine poate intra in somaj,ca sa ma ajute pe mine sa nu-mi pierd locul meu de munca pina anul viitor,cind se va relua activitatea dupa modernizare.
mai nu inteleg nimic
Ca-sa inteleg mai bine, are dreptul legal sa intre in somaj ,sau nu?
pt ca ea a contribuit pina sa intre in maternitate,are 10 ani de munca.
Va rog sa ma lamuriti mai explicit,pt ca as dori sa inaitez actele pina la 1 august ac,
Va multumesc