avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 484 soluții astăzi
Forum Activitate bogdan13

Activitate bogdan13

Ma numesc Bogdan, sunt din Arad si am o problema care o consider discriminare. Am o cartela prepay Orange si tot timpul imi activez optiunea dorita. Luna trecuta, in data de 15.04.2010,primesc mesaj de la Orange cum ca; " Optiunea 600 de minute si 600 de SMS in retea se va reactiva automat la 18/04, ora 21:38 daca ai in cont min 6 EUR. Verifica-ti creditul la *133# si daca ai credit insuficient reincarca pana la aceasta data." In 17/04 anul in curs, am efectuat 2 apeluri la ora 21:37 si la 21:38 avand credit 4 ore in retea si 0,85 eurocenti. In 18/04 dimineata ramanand fara acele ore si minus 0,82 eurocenti. Am cerut factura detaliata pe numerele apelate de catre mine, am primit factura cu apelurile dar, lipseste un numar care l-am apelat in seara de 17/04. Doresc sa gasesc pe cineva care sa ma reprezinte legal pentru a-mi recupera cele 4 ore si 0,82 eurocenti. Compania nu respecta nici acest contract tacit, eu platind un serviciu, ei luandu-mi ce este al meu. Si daca calculam la cati oameni din Romania patesc acest lucru, se aduna o suma exorbitant de mare. Cu stima, Bogdan.

Astept un raspuns.