Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Probleme cu Compania Orange
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Probleme cu Compania Orange

Ma numesc Bogdan, sunt din Arad si am o problema care o consider discriminare. Am o cartela prepay Orange si tot timpul imi activez optiunea dorita. Luna trecuta, in data de 15.04.2010,primesc mesaj de la Orange cum ca; " Optiunea 600 de minute si 600 de SMS in retea se va reactiva automat la 18/04, ora 21:38 daca ai in cont min 6 EUR. Verifica-ti creditul la *133# si daca ai credit insuficient reincarca pana la aceasta data." In 17/04 anul in curs, am efectuat 2 apeluri la ora 21:37 si la 21:38 avand credit 4 ore in retea si 0,85 eurocenti. In 18/04 dimineata ramanand fara acele ore si minus 0,82 eurocenti. Am cerut factura detaliata pe numerele apelate de catre mine, am primit factura cu apelurile dar, lipseste un numar care l-am apelat in seara de 17/04. Doresc sa gasesc pe cineva care sa ma reprezinte legal pentru a-mi recupera cele 4 ore si 0,82 eurocenti. Compania nu respecta nici acest contract tacit, eu platind un serviciu, ei luandu-mi ce este al meu. Si daca calculam la cati oameni din Romania patesc acest lucru, se aduna o suma exorbitant de mare. Cu stima, Bogdan.

Astept un raspuns.
Intrati in sectiunea Consultanti si veti gasi unul din zona dvs care sa va reprezinte.
Dar,credeti ca merita sa va luptati cu o firma mamut?Nu aveti nici contract,ati ales din oferta de optiuni.
1-Rugam respectati regulamentul forumului si nu postati denumiri operatori telefonie
2-Din practica curenta ,va precizez ca eventual demers in directia recuperarii a 4 ore si 0,82 eurocenti ,necesita un efort care in final ,nu se justifica