avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Activitate flamour

Activitate flamour

Am o masina in leasing pe firma. Este platita 75% dar nu am mai putut sa platesc ultimele 3 rate si am primit scrisoare sa predau masina in 72 de ore. Mai pot face ceva sa trag de timp? Peste 7 zile voi incasa niste bani si pot plati toata restanta.
Multumesc!
multumesc foarte mult! inca o intrebare: un avocat ne-a spus ca, in cazul in care vindem apartamentul catre o alta persoana si nu acoperim intreaga valoare a creditului, banca se poate indrepta catre noul proprietar si sa-i ia apartamentul; se poate asa ceva? multumesc
multumesc pt. raspuns. mai am o intrebare: se indreapta catre bunurile personale sau cele ale firmei? am pe firma bunuri ce depasesc cu mult valoarea creditului. conf. contractului, asta se intampla dupa 90 zile. care e, simplificat, procedura? daca gasesc cumparator pentru bunurile firmei, le pot instraina, cu acceptul bancii si sa returnez creditul, iar diferenta sa-mi revina?
multumesc
dec, 2009
De ce as putea raspunde si penal?!
Sint administratorul unei firme SRL. Am accesat o linie de credit de la banca garantata cu - Bilet la ordin in alb cu clauza "fara protest" si avalizat de mine si de sotie. In cazul executarii silite as dori sa stiu ce se executa prima data, bunurile personale sau cele ale firmei?
Personal detin un apartament. il pot vinde fara ca persoana care il cumpara sa aibe probleme ulterior?
Multumesc!