avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Activitate Stefan 51

Activitate Stefan 51

exista un model anume si daca da le pot primi? Multumesc
Răspuns la discuția Permis suspendat - reexaminare
da
Răspuns la discuția Permis suspendat - reexaminare
multumesc pt raspuns ati intuit bine permisul m-ia fost ridicat pt prostia de a pleca la o solicitare de-si ajuns acasa am "lins"o stampla pt pofta de mincare si a venit ghinionul,oricum ieri am fost la examen am trecut si pot sa astept linistit 3mai cind o sa ma reintilnesc cu permisul scriu asta pt ca stiu ca sint multi care dupa o stampla bauta la masa se risca si pleaca la drum ulciorul nu merge de multeori la apa msi inca odata eram convins ca perioada de suspendare maxima e de 90 de zile
am o suspendare de permis de conducere de 90 de zile cum am beneficiat de o reducere acum 2ani jumate nu mi-am facut probleme cu reexaminarea acu aflu ca daca nu dau acel examen suspendarea se perlungeste cu 30 de zile adica la 120 de zile am citit ordonanta de urgenta cu legislatia rutiera si nu am vzut asa ceva suspendarea maxima este de 90 de zile de unde 120? ma lamureste si pe mine cineva?multumesc
nu este posibil tehnic vorbind sa pui semnul=intre transportul de caldura si transferul de caldura in orice instalatie corect facuta diferenta de temperatura intre tur si retur este de 15grade care la o temperatura de intrare pe tur de 60de grade inseamna 25%transfer de caldura print-un calorifer care are o suprafata radianta de 10m2 in timp ce coloana care aduce agentul termic are max 0.6m2la o camera de bloc de 19m2 cum am putea ataca in justitie rahatu asta de hotarire a unor cretini
tot in ceata sint nu se iau in calcul dar am platit nu e bizar?
sint unul din cei care au lucrat in acord inainte de 90 si mi-am platit contributiile la pensie la 2%dupa cistig nu dupa salarul tarifar ex la categoria a 7-a salar 3200 cistig in acord 5800 colegilor mei care s-au pensionat anticipa s-au la termen nu li s-a luat in calcul venitul dupa care au platit ci tarifarul din cartea de munca ce ar fi de facut? mi s-a spus ca adeverintele care certifica cistigul nu sint luate in calcul