avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Activitate vio_viorica

Activitate vio_viorica

Răspuns la discuția demisie
spuneti-mi va rog dak eu de la locul de munca nu am decizi ade demisie deoarece angajatorul nu mi-a dat-o sustinand ca nu am nevoie de ea..si nu am nici o dovada la mana precum ca nu mi-a dat banii pe concediu si banii pe zilele muncite pana in ziua demisiei deoarece cum am mentionat mi-am dat demisia la zi..credeti ca imi mai pot recupera acesti bani,,si dak ar trebui sa o dau in judecata cat ma costa?adika sa stiu daca am sanse de castig sau nu?angajatorul are sa imi dea 1000 ron.
Discuție demisie
buna seara!am si eu o prb:in noiembrie 2009 mi-am dat demisia de la o pizzerie deoarece patronul nu isi indeplinea obligatiile scrise in contract,deaorece nu imi dadea salariul la timp sau mi-l dadea in rate si pt ca nu imi respecta drepturile de angajat pt ac ma pus sa dau niste declaratii false in legatura cu programul meu de lucru pt ca m-a pus sa semnez cum ca sunt in concediu fara plata iar eu eram la serviciu si concediu de odihna nu a vrut sa imi dea niciodata pe motiv ca nu merit.si etc..in ziua demisiei eu nu iam acordat cele 15 zile mi-am dat demisia la zi din motivele care le-am enumerat si pt acest lucru patronul nici in ziua de azi 25.05.2010.nu mia dat banii pe concediu 800 ron si 150 ron zilele muncite pana sa imi depun demisia.acum spuneti-mi va rog mai am posibilitatea sa imi recuperez banii ca eu totusi m-am dus si mi-am cerut dreptul meu dar el a zis pt ca nam stat alea 15 zile nu imi da nimik,spuneti ce sa fac si cui sa ma adresez..