avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Activitate ANA30

Activitate ANA30

Răspuns la discuția verificare semnatura
Va rog daca puteti sa-mi spuneti cine face sau unde sa ma adresez
Buna ziua.
As dori sa stiu cum pot verifica daca semnatura de pe un contract de vanzare cumparare e adevarata ,adica a proprietarului. Pot merge la o institutie anume si contra cost sa verifice si sa compare cu alte semnaturi ale acestuia sau trebuie sa fac alte demersuri >Astept un raspuns de la d-voastra
Răspuns la discuția dosar penal inselaciune
Am intrebat daca cunoasteti situatii similare cu a mea si cum s-a solutionat?
In afara de faptul ca nu am gasit un avocat ffffffffffffff bun nu mai stiu cum sa procedez .Ar tebui sa merg inapoi la procuror sa spun cum am fost mintita pina in uultimul moment si pacalita.Ce sa fac????????????????????
Răspuns la discuția dosar penal inselaciune
A mai fost cineva in situatia mea si ce a patit.Mai ati avut astfel de cazuri si ce sa intamplat.Nu mai pot dormi.Suma e foarte mare .
Răspuns la discuția dosar penal inselaciune
am depus o cerere de amanare sau darea unui nou termen pentru gasirea unui aparator .Trebuie sa ma mai prezint personal in data in cre sunt chemata?E bine ca am facut asa sau e mai rau?Nu am inca un aparator si din cite mi-ati explicat apararea trebuie sa fie foarte buna.
Răspuns la discuția dosar penal inselaciune
Inca o rugaminte :daca procurorul a dat rechizitoriu si a schimbat incadrarea la inselaciune in forma continuata se mai poate face ceva SI DACA AR FI BINE PENTRU MINE SA NU MA PREZINT IN INSTANTA LA DATA CITATA PT CA E FOARTE APROAPE SI NU AM APARARE SAU E MAI BINE SA MERG SI SA CER AMANARE PANA IMI GASESC APARARE SAU SA IAU DIN OFICIU. VA MULTUMESC LA TOTI PT RASPUNSURI
Răspuns la discuția dosar penal inselaciune
De fapt urgenta mare e :as dori sa stiu daca exista varianta de amenda penala sau oricum ar fi se face inchisoare dela ......pina la.......
Răspuns la discuția dosar penal inselaciune
ce inseamana'' maximul special si sa adauge un spor in fct de convingere'' si deci in functie de cum ma apar
Buna ziua.
Am fost naiva pana acum (am crezut in sefi ca va fi bine) si intr-un final am ajuns in instanta cu dosar penal conform art 215 al 1.3.4 di cp si art 41 al 2 din cp.Nu am beneficiat de nimic si sunt in aceasta situatie . Va rog daca cunoasteti ce mi se poate intampla si cum se poate solutiona.