avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Activitate tm49lup

Activitate tm49lup

Răspuns la discuția Credit bancar neplatit in Anglia
chiar nu stiu ce sa fac ... vreau sa renunt la tara asta ca mi s-a scarbit :D ..dar problema e ca am creditul ..si nu stiu ce sa fac ca sa fie bine ...
Răspuns la discuția Credit bancar neplatit in Anglia
la asta ma gandeam si eu ca tot ma vor urmarii ... dar in cazul in care chiar nu am nimic pe numele meu ce pot sa faca ? Cunosc persoane cu credite facute tot in Anglia dar imprumuturi mici de 400 si 500 lire car nu au avut abslout nici o problema pana acum si ma refer ca sunt minim 2 ani de atunci .. POsibil se ia si in functie de cat este suma din credit ... ca la sume de 400 lire nu cred ca se complica sa deschida anchete si alte demersuri ..
buna ziua. Am o nelamurire legata de un credit bancar facut in Londra . am creditul de 1.2 ani facut pe o suma de 5 000 lire . mai am de achitat suna de 3600 lire ... in cazul in care voi pleca din Anglia si raman cu datorii la banca ..care sunt riscurile mele ... ma poate cauta si in Romania pentru achitarea creditului sau voi avea probleme decat pe teritoriul Angliei ?? va rog astept un raspuns . va multumesc
buna ziua. Doresc sa imi deschid o afacere Paintball, nu detin teren pentru a desfasura jocul.
exista cumva fonduri europene pentru asa ceva ?

stima,
Buna ziua. Doresc sa imi deschid o afacere PAINTBALL ,nu detin teren pentru desfasurarea jocului. de exemplu daca imi desfasor jocul in padurile de la marginea orasului sau in fabrici parasite,sau fosturile C.A.P. parasite de la Revolutie, imi trbuie autorizatie de la primarie sau sa platesc ceva taxe? In cazul in care nu se poate ce am zis mai sus, as dori sa concesionez un teren de la marginea orasului si sa il amenajez eu pentru joc.Cum se procedeaza cu concesiunea, cat ar putea ajunge pretul pe luna/an. pe un teren de 3000 mp max. tinand cont ca un metru patrat sa il cumperi de la persona fizica costa aprox 12 euro/mp.
inca o intrebare si gata:D . exista cumva fonduri europene pentru asa ceva?
Astept raspunsurile dumneavoastra.

stima,
va multumesc mult, m-am cam lamurit .=D>=D>=D>=D>=D>
freeelis a scris:

Dupa casatorie se va elibera certificatul de casatorie .. pe baza acestuia si a altor acte se poate obtine cartea de rezidenta.
Pentru aceasta, depuneti urmatoarele documente la fomatiunile teritoriale ale Oficiului Roman pentru Imigrari din judetul in care locuiti:
a) cerere tip;
b) pasaportul (valabil) in original si copie;
c) act de stare civila care atesta casatoria/dovada legaturii de rudenie;
d) certificatul de inregistrare al sotului;
e) dovada mijloacelor de intretinere;
f) dovada asigurarii de sanatate;
g) taxe.



ma intereseaza in special, dupa casatorie si dupa ce pe certificatul de casatorie arabul va avea automat alt nume de familie.
el isi va putea face un alt pasaport cu noul nume...?? si in cat timp de la casatorie are dreptul sa isi faca noul pasaport
va multumesc. astept un raspuns
Buna ziua. Sunt nou pe forum. S-ar putea sa nu fi postat chiar unde trebuie...sorry
Am o intrebare despre casatoria intre o romanca si un barbat arab.Arabul dupa casatoria vrea sa preia numele de casatorie al sotiei sale.casatoria va avea loc in Romania.Ma intereseaza dupa cat timp arabul va primi buletin de romania si restul actelor??sau cel fel de cate va primi el dupa casatoria cu o romanca, stiind ca ei for locui in romania dupa casatorie.
astept raspunsuri va rog.

stima,