avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Activitate turcuflorinel

Activitate turcuflorinel

Discuție intrebare
se poate ca un avocat sa-si insele clientul? in sensul ca nu-si da interesul pt care s-a incheiat onorariul..sau trece de partea celui chemat in instanta...etc. ce masuri se pot lua legal impotriva acestuia? multumesc!
este legala masura punerii la dispozitie a unui lucrator M.A.I. (agent III operativ) pe o perioada de pana la 3 (trei) luni,ca urmare a aprobarii desfasurarii procesului de reorganizare institutionala determinata de incadrarea in limitele cheltuielilor bugetare aprobate M.A.I. pe anul 2011? este un abuz faptul ca numai unii dintre lucratori au fost pusi la dispozitie iar altii nu? este un abuz faptul ca s-a trecut peste cele doua criterii de departajare in cazul restrangerii posturilor conform Legii 188/1999 la art.100 alin.2?
Sunt subofiter la Politia de Frontiera Galati, agent principal de politie,de 6 ani. In perioada 2007-2009 am facut un master profesional in cadrul Acad. Al.I.Cuza Bucuresti, pe care l-am absolvit cu media 10. Pentru a-l face am sustinut un concurs de admitere organizat de aceasta institutie. Intrebarea mea este : de ce nu mi s-a acordat gradul de ofiter dupa absolvire,daca este legala aceasta masura si daca, in instanta am castig de cauza? Precizez ca sunt absolvent al Fac. de Drept din cadrul Univ. Danubius Galati, specializarea stiinte juridice.
Va multumesc!