avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Activitate gerhardt

Activitate gerhardt

Nu vreau sa faca falsuri nimeni. As dorii sa intru in legalitate . sa ramana asa dupa atitia ani. am pus in locul peretelui despartitor termopan. La debarale tot termopan am pus.
Domnule moderator, o dai inainte cu reamplasarea peretiilor. Eu nu vreau sa pun peretii inapoi dupa 35 ani. Eu vreau sa intru in legalitateAm crezut ca s-a inteles. Poate am scris ceva mai scrut pt unii.
Intrebarea se referea la costurile pt a reface schita (sau modificarea schitei) fara acei pereti de BCA. Unde as putea sa ma duc, cit m-ar costa? Se poate sa fie amenzi ?
domnule Avocat. Va multumesc. Dar nu stim unde stau. Nu stau in bloc.
presedintele si vicepresedintele nu domicilieaza efectiv in Bloc. detin cite un apartament in Bloc. Am intrebat pe cei ce fac parte din Asociatie. Nu vor sa spuna unde stau.
Nici presedintele si nici Vicepresedintele nu locuiesc in Bloc. Au un apartament in Bloc dar ei stau in alta parte.
Unde se poare inregistra o cerere catre administratiela bloc ?
La caserie nu este Registrul blocului . Au spus ca , caserita nu are voie sa ia cerereri si declaratii. un sediu al administratiei nu este. Nimeni nu vine cu Registrul. Adresele Presedintelui , vicepresedintelui, Cenzorului nu le stim. exista o cutie de posta dar asa nu avem nici o dovada ca am trimis o cerere. UNDE si CUM ? pareri va rog.
Va multumesc Domnule Latka. as dori sa mai ma lamuriti cu o problema. acum 25 ani cind a facut firma nu se mai stie cine i-a dat dreptul. dar a fost atunci in comitet. S-au schimbat comitete dupa comitete. Nu trebuia sa fie reinoita aceea intelegere intre proprietarul firmei si Bloc ? si cum ? Persoana a inchiriat apartamentul in care vezi doamne e sediul firmei la alte persoane. Deci scriptic acolo in apartament e o firma si tot in apartamet stau si persoane care au inchiriat apartamentul fara a avea ceva cu firma. multumesc.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Domnule moderator. Dumneavoastra nu cititi ce intrebare se pune si raspundeti vizavii rau de intrebare. Chiar daca sunteti moderator ar trebuii sa cititi. Eu am intrebat altceva.
Am intrebat eu daca acolo v-a ramane ? Asta este alta problema.
va multumim . dar e vorba ca am luat apartamentul fara 3 pereti de BCA care erau demolati de fostul proprietar. Pe aceea vreme nu ne-am uitat. Intre timp noi am facut in locul peretilor Usi glisante din PVC si pereti falsi din PVC. ne gindeam sa vindem apartamentul si nu stim cum sa facem . Zidirea inapoi e prea scumpa. tinind cont ca ce am pus noi , am investit mai multe mii de euro. Iar cu biroul. cred ca interesul e sa dea amenzi nu sa ne ajute sa intram in legalitate.