avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 710 soluții astăzi
Forum Activitate b.alin

Activitate b.alin

Stiamte Domn! Parohia NU are niciun drept sa ofere contracte de exclusivitate cu o firma X de pompe funebre, singura careia i-ar putea oferi exclusivitatea de care vorbiti dvs ar fi firma Patriarhiei deoarece toate parohiile si cimitirele parohiale sunt subordonate acesteia exceptie fiind cimitirele particulare si cimitirele ce apartin statului in acest caz poate ati avea exclusivitate. In mica noastra Romanie insa problema exclusivitatii eate rezolvata prin puterea pumnului binecunoscutele clanuri ce au o exclusivitate nescrisa din care castiga toata lumea ei, in primul rand, dar si ceilalti. Asa ca...daca aveti pumnul mare poate razbiti. O zi buna va doresc!
Salutare! De curand m-a abordat o amica sa-mi faca o oferta de neimaginat:cica de la 1.01.2012 va intra in vigoare o lege, nu stiu care, cine imi poate spune care cu drag as vrea sa o citesc, care obliga pe toti angajatii sa si faca o polita obligatorie de sanatate la una dintre centrele de sanatate private. Si cica as putea castiga o gramada bani daca ma fac broker pentru o anume firma si daca inchei polite de sanatate tuturor celor angajati. Asadar: cine stie mai multe imi poate spune si mie despre ce e vorba? Va multumesc!