avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Activitate gabriel20001

Activitate gabriel20001

Salut!Pentru a avea o activitate de comert stradal (vanzare porumb fiert) este obligatoriu a avea PFA?Va multumesc!
am 5 luni restanta(cca 500 ron) dupa ce am luat 3 salarii pe card cca 2000 ron .miau spus ca daca nu platesc ma da pe mana executorului judecatoresc.Eu vreau sa stiu cat o sa am de dat in plus onorariul exexutorului,cheltuieli de judecata?Va multumesc!
da asa e eu am citit de la cineva care zicea ca lucreaza la o firma de recuperari si el asta recomanda eu inca nu am ajuns sa ma caute firmele de recuperai dar nici mult nu mai am.:)
eu stiu ca trebuie sa le ceri societatilor de recuperari notificarea de cesiune primita din partea bancii pe baza caruia ei incep sa te hartuiasca asa ca e bine sa le ceri aceasta notificare .
Răspuns la discuția descoperire card
Salut !Revin cu noi informatii pe care mi leau transmit cei de la Bucuresti de la banca:refinantarea Contractului de Credit printr-un Credit de nevoi personale ne sunt necesare copia actului de identitate,adeverinta de salariu,acordul pentru consultarea Biroului de Credit.Mentionam ca daca nu doriti sau nu puteti prezenta aceste acte raspunsul pentru solocitarea dumneavoastra este negativ.De asemenea,prezentarea documentelor mentionate nu garanteaza un raspuns pozitiv din partea bancii.
Răspuns la discuția descoperire card
Inainte sa postez problema mea am citit ce au scis si altii asemanatori cu problema mea si li s-a spus ca trebuie sa aibe ratele la zii pentru a li se permite negocierea eu am trimis actele mele la bucuresti si acuma astept sa fiu sunat pentru a vedea ce se poate face.ms
Răspuns la discuția descoperire card
am inteles dar asta se poate face numai daca eu sunt cu ratele la zii eu deja am intarziere 2 luni.
Buna ziua!Am luat 3 salarii compensatorii de la banca in valoare de 2000 ron iar de 2 luni nu am mai avut posibilitatea sa achit rata+dobanda cca 350 ron iar pe 10 decembrie se fac 3 luni.Sunt somer neindemnizat fac cursuri de recalificare prin AJOFM Constanta am anuntat si banca de treaba asta ,sunt trecut si in Biroul de credite pana in 2015,am trimis prin banca emitenta a cardului copii prin care reiese ca sunt somer si ca fac cursuri;ce ar urma sa se intample si ce ar mai trebui sa fac,ce ma sfatuiti?:)
Răspuns la discuția plata carte de munca pfa
ms
Răspuns la discuția carte de munca format electronic
ms