avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 486 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carte de munca format electronic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carte de munca format electronic

Salut cine stie cum e cu scanarea cartii de munca ce avantaje sau dezavantaje sunt?
Cel mai recent răspuns: gabriel20001 , utilizator 13:14, 16 Noiembrie 2010
toate carnetele de munca trebuiesc scanate si arhivate( la casa de pensii ) din 2011 nu se mai intocmesc astfel de carnete.
Salut. Cred ca ai amestecat putin lucrurile.
Cartile de munca trebuiau duse la scanat pe casa de pensii pentru perioada de dinainte de 01.04.2001.
Desprea cartile in format electronic, acelea vor fi de la 01.01.2011, adica se va continua cu REVISALUL. Trebuie sa fim deschisi spre nou cred ca va fi bine.
da,scuze,dar cele din perioada 2001-2010 ?unii au intocmit si CM si le-au inreg.si in registru.cum este corect??
In REVISAL au intregistrat contractele de munca. Dela 01.01.2011, acest registru va fi ca o carte de munca. Ce a fost inainte de acesta data ramane valabil.
multumesc f.mult.

Alte discuții în legătură

Carte de munca format electronic jax jax Buna ziua, Am lucrat din 2008 pana in 2010, in octombrie 2010 am intrat in somaj , somajul mi-a expirat in aprilie 2011, (carnetul de munca l-am avut acasa) ... (vezi toată discuția)
Scanarea cartilor de munca catalina77 catalina77 Buna dimineata. As dori sa stiu si eu pana la ce data trebuiau duse la ITM cartile de munca pentru scanat? Va multumesc. (vezi toată discuția)
Prelucrare / scanare carte de munca CIUBUC FLORI MIHAELA CIUBUC FLORI MIHAELA Din anul 2009 n-am mai fost angajat cu, carte de munca. Pot sa ma duc acum personal la ITM pentru prelucrare si scanare? (vezi toată discuția)