avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Activitate hogye lavinia

Activitate hogye lavinia

Multumesc mult !
Care este procedura de inchidere a unui SRL infiintat in luna martie 2023 care nu a avut activitate ?
Mentionez ca nu s-a depus nici o declaratie si nu este platitor de TVA.
Multumesc !
Inchidere societate comerciala fara activitate
Răspuns la discuția Renuntare pensie alimentara
Sotia unui angajat dorea acest lucru. Nu stiu care e motivul dar mi se parea absurd . Probabil neintelegeri intre ei .
Multumesc mult !
In cazul in care mama vrea sa renunte la pensia alimentara primita de la tata pentru cei 2 copii si hotarata prin sentinta judecatoreasca , ce ar trebui sa faca ?
Ce poate face un angajator in situatia solicitarii de plata a pensiei alimentare pentru un angajat intr-o tara din Uniunea Europeana?
Mama care este intretinatorul s-a mutat din Romania in Olanda si doreste sa ii fie virata pensia intr-un cont euro.
Mentionam ca angajatorul a primit sentinta pentru plata de pensie alimentara in lei .
Iar solicitarea de plata in euro este doar verbala .
In caz de deces din cauza virusului Covid -19, se ofera si alt ajutor in afara de cel de deces, suportat de Casa De Pensii ?
Răspuns la discuția CONTRACT COLECTIV DE MUNCA
Va multumesc !
IN URMA INREGISTRARII CONTRACTULUI COLECTIV DE MUNCA LA NIVEL DE UNITATE AM PRIMIT CATEVA OBSERVATII DE LA ITM CU PRIVIRE LA ANUMITE ARTICOLE DIN CODUL MUNCII CARE NU MAI ERAU ACTUALE DATORITA MODIFICARII LEGISLATIEI .
E NECESAR SA FACEM UN ACT ADITIONAL LA CCM ?
Buna ziua ,

Ce COD COR corespunde functiei de consilier securitate ADR ?