avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Activitate nicu6121

Activitate nicu6121

Buna ziua,

In cat timp, aproximativ, se pronunta falimentul unei SC dupa depunerea documentelor la tribunal?

va multumesc
Buna ziua,

Ce se poate intampla cu o SC... SRL in momentul cand expira contarctul de comodat pentru sediul social? Cumva se dizolva societatea?
daca se dizolva ce se intapmpla cu aceasta societatea si cu datoriile acestei societati.

Va multumesc.
buna ziua,

Doresc sa stiu daca se poate suspenda activitatea unei SC .. SRL care figureaza cu datorii la finante,Buget si alte societatii.

Si care ar fii procedura si ce se va intampa cu datoriile care nu pot fii achitate dupa perioada de suspendare.

care este perioda maxima de suspendare.
Buna ziua,

Sunt administrator la o societate cu 3 asociati (eu si alte 2 persoane).
Doresc sa inched aceasta societate dar sunt refuzat de un singur asociat.
Exista vreo cale legala sa pot demara inchiderea sau suspendarea activitatii fara acordul acestui asocitat?

Buna ziua,

Sunt administrator la o societate comerciala care are ai actionari din alt municipiu (Braila).
Societatea si eu ca administrator sunt(em) din Galati.
Eu doresc sa ma retrag ca si administrator din societate.
Daca societatea este in Galati administratorul este obligatoriu sa fie tot din localiatea unde este inregistrata societatea
Buna ziua,

Exista un termen de intarziere la plata salariului?
Doresc sa stiu care ar fii termenul legal de intarziere pentru plata salariului, si in contextul carui articol as putea sa fac sesizare la ITM pentru neplata acestuia.

Va multumesc.
Răspuns la discuția Procura pentru parasirea tarii
daca este chiar asa simplu este excelent,

Va multumesc foarte mult
Răspuns la discuția Procura pentru parasirea tarii
procura nu, dar imputernicire? sau alta forma pentr
Buna ziua,
Am achizitionat un autoturism si nu doresc sa platesc taxa de timbru.
Am preluat de la finante partea de impozit prin contract si radiere.
Intrebare:
-Se poate face o imputernicire fara a trece pe la notar ca sa pot utiliza autoturismul si in afara Romaniei? ( proprietarul in certificat este o manastire de calugari)

va multumesc.

Subiect: Adeverinta de vechime
buna ziua,

exista articol in codul muncii care sa oblige angajatorul sa transmita aceasta adeverinta intr-un anumit timp de la incetarea contractului? daca da, care anume?

Va multumesc.