avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 310 soluții astăzi
Forum Activitate McLush

Activitate McLush

Răspuns la discuția Teapa BINGO ROMANIA
Au trimis un reprezentat la mine cu un nou contract in care se stipula ca vor face plata in 4(patru)luni de la data semnarii noului contract. Am refuzat sa-l semnez.
Am facut o plangere la ANPC, si voi face si o plangere la tribunalul Ilfov.
Intre timp "Bingo România" şi-a cerut insolvenţa.
Nu stiu de ce vroiau sa semnez alt contract, cu alt termen de plata daca ei au cerut insolvenţa?!?!?
Buna ziua,

Nu stiu daca am postat unde trebuie dar poate ma ajuta cineva.
In luna februarie 2014 am castigat la emisiunea BINGO ROMANIA difuzata pe Kanal D, la premiile telefonice si conform contractului trebuia sa incasez in cont suma de bani dupa 90de zile. Au trecut cele 90 de zile, banii nu au veni, i-am contactat, m-au dus cu vorba 2-3 saptamani (ca s-au decalat platile) iar acum am aflat ca emisiunea a fost inchisa iar banii ii voi primi dupa data de 15 sept 2014 cand se v-a reia emisiunea. Detin un proces verbal de la dansii cu suma si data la care trebuia decontat premiul.Cu siguranta emisiunea nu v-a mai aparea,
Unde sa ma adresez? politie, judecatorie, ANPC?
sunt multi oameni in aceasta situati.
multumesc anticipat
Buna ziua,

Se poate obtine un extras de carte funciara pentru informare daca nu am cadastrul facut?
Tot pentru programul casa verde imi trebuie extrasul, constructia e noua si nu am cadastru la ea.

Multumesc