avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Activitate krista56

Activitate krista56

da, plateste, multumesc pentru raspuns!
poate ca este nepot, ceva ruda ....
proprietar este o doamna de 89 de ani pe care o tot cauta si Garda de mediu si ProTV ul si nimeni nu o gaseste si Politia daca vine si nu dechide nimeni usa nu stiu ce ar putea face. Multumesc!
Buna ziua, un locatar refuza sa-si decline identitatea pt a fi trecut in cartea de imobil, sub pretextul ca nu este de acord proprietarul apartamentului. Pt ca exista totusi lege care stipuleaza obligativitatea prezentarii pt inscrierea in cartea de imobil, ce parghii are Asociatia de proprietari pt a determina aceasta persoana sa intre in legalitate?
Multumesc frumos!
Am declarat pierduta cartea de munca la Monitorul Oficial si dupa o saptamana am avut placuta surpriza sa gasesc cartea la arhiva ITM, acuma trebuie sa ma adrersez Monitorului sa spun ca am gastit-o?
Multumesc mult de tot!
Am un fiu minor care a locuit dintotdeauna la parintii mei. Eu am cumparat un apartament in alt cartier. Fiul trebuie sa isi scoata prima carte de identitate si intrebarea mea este unde va fi domiciliul, la parintii mei unde si locuieste sau la mine, ca parinte?
Pentru ca sunt bunurile mele si cu fosta nora si nepotul am ...sistat relatiile si ma gandeam ca am dreptul sa fac ce vreau cu bunurile mele!!!

raluk0207 a scris:

Da. Este descendent si mostenitor rezervatar.
Dar de ce ati face asta? Sa donati nurorii si nu propriului fiu sau nepot?

Contestatie donatie
Eu,necasatorita am un singur fiu care din casatoria anterioara are si el un fiu. Eu vreau sa donez...bunuri sotiei actuale a fiului meu, cu acordul lui. Intrebarea este daca nepotul va avea dreptul vreodata sa conteste aceasta donatie.