avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Activitate briciu_80

Activitate briciu_80

Răspuns la discuția act sub semnatura privata
daca mostenitorii nu au facut succesiunea? pot fi ei considerati datornici?
Răspuns la discuția act sub semnatura privata
si daca este doar semnatura imprumutatului este valabil actul?..sau poate fi combatut?
doresc sa aflu daca actul sub semnatura privata incheiat intre 2 persoane fizice prin care una se obliga sa-i plateasca celeilalte o suma de bani trebuie sa contina obligatoriu semnatura celor doua persoane...mentionez ca actul e facut fara martori iar persoana care se obliga sa dea banii a murit intre timp
Răspuns la discuția datorie
As putea cere nulitatea acelui angajament daca este facut doar intr-un singur exemplar?..si pentru ca nu are facuta mentiunea "bun si aprobat"?..
Răspuns la discuția datorie
Nu am fost notificat de catre persoana respectiva. Am primit doar citatia la proces care va avea loc abia in septembrie.Citatia e emisa pe data de 13 04 2012 cu stampila de primire pe data de 20 04 2012.
Răspuns la discuția datorie
15.04.2009 este data la care a fost semnata acea foaie.La cat timp se prescrie asa-zisa datorie?Eu m-am gandit sa contest semnatura tatalui meu deoarece acest act a fost incheiat doar in prezenta celui care zice ca tatal meu ii datoreaza bani,
Discuție datorie
Buna ziua.As dori sa ma ajutati cu un sfat. Tatal meu a decedat acum un an in urma. Dupa decesul sau a venit la mine o persoana care mi-a spus ca tatal meu avea o datorie la el,datorie pe care ar dori sa o recupereze de la mine. Eu nu o cunosc pe aceasta persoana si nici nu am stiut de imprumut,drept pentru care am refuzat sa-i dau vreun ban,mai ales ca el niciodata nu a cerut acea suma de bani cat a trait tatal meu.El m-a dat in judecata sa-i restitui suma avand o hartie care zice el ca e semnata de tatal meu,acesta hartie fiind facuta doar intre ei doi,fara vreun martor. Cum as putea sa ma apar?
Răspuns la discuția succesiune
13 septembrie 2011
Răspuns la discuția succesiune
daca nu merg la notar sa fac succesiunea in 6 luni risc ceva?..sau pot face succesiunea si peste 3 ani?
Discuție succesiune
tatal meu a decedat..in urma lui nu au ramas bunuri, doar datorii catre banci..bancile vor sa ma oblige sa platesc eu datoriile..ce trebuie sa fac ca sa scap de banci fara sa platesc datoriile atata timp cat eu nu am preluat nimic de la tatal meu..ma sfatuiti sa nu fac succesiunea?..sau daca nu avea bunuri nici nu tre sa fac succesiune