avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Activitate catayo6108

Activitate catayo6108

Răspuns la discuția Accident rutier
multumesc !
Răspuns la discuția Accident rutier
Persoana mergea spre casa, pe partea carosabila , dupa accident am facut o declaratie, si ramane maine sa ma prezint, avarii nu am, decat urme de stersaturi,exact cum a spus si politistul, am bmw x5 si e destul de masiv.Cu coltul stang al masinii fost lovit. Multumesc !
Discuție Accident rutier
Am si eu o problema, in urma cu trei zile am dat peste cineva cu masina, veneam dinspre magazin, iar in momentul efectuarii virajului spre stanga , mia iesit in cale un caine, in momentul acela, am tras brusc de volan, si am dat peste persoana respectiva, fara sa apuc sa o vad, conform masuratorilor facute de politie aveam 32,5 km/h, pe o strada nesemnalizata de marcaje rutiere si treceri de pietoni, persoana respectiva, in momentul lovirii se afla la o distanta de 1 m fata de bordura, strada masurand in total cu tot cu borduri, 7 m. Mai mentionez ca pe partea opusa nu se aflau masini parcate pe trotuar, iar pe partea mea erau stationate masini.Persoana lovita are un picior rupt,care necesita operatie, un cucui si mici zgarieturi pe spate.Iar raspunsul de la echilotest este 0,00 iar la sange 0,00. Ce pot pati in cazul acesta ? Ma poate da in judecata , sa castige procesul sau sunt eu vinovat ?