avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Activitate Andy Boy

Activitate Andy Boy

Răspuns la discuția Talharie
pana acuma eu nam mai avut atecedente penale, dar prietenul meu cred a avut, oricum se poate intampla orce
Discuție Talharie
Salut ma numesc Pop andrei, am 17 ani si am comis o talharie impreuna cu un prieten, am furat de la o femeie de pe strada un lant de aur din gat, la cateva ore am fost prins si dus la sectie unde am recunoscut tot, a venit si feme de la care am luat lantu si ne-a indentificat,problema este ca eu am ramas in mana cu o bucatica de lant aprox 4-6 cm:O, restu nu stiu ce sa intamplat cu el, o fi picat pe jos si la luat cine a trecut pe acolo num pot da seama, o alta problema este ca parteneru meu a dat toata vina pe mineX-( spunad ca 'io lam chemat sa facem bani ca si cum nar fi stiu de asta#-o. am fost dat in judecata iar acuma astept sa ma sune sa ma duc la judecata. Sincer io ma astept sa intru la puscarie pentru ca dupa crima vine talharia iar astea se pedepsec foarte grav. ati puteam sam spuneti cam cum as putea sa scapa (in cel mai bun caz) sau sam sam dati niste sfaturi si informati. Multumesc anticipat