avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Activitate Andrey89

Activitate Andrey89

Va multumesc pt raspunsuri :D sper sa fie bine :X
sincer sa va spun ma bucur ca nu am cerut mai mult ...
Daca as fi avut bani ias fi lasat sa ma dea in judecata si poate castigam eu , sunt noptzi in care nu am putut dormi din cauza amenintarilor lor...
Multumesc! m-am mai incurajat :D

Problema e ca totusi incerc sa le dau banii dar ei park nu observa...
Am dat acu 2 saptamani 150 ron la care a doua zi imi da sms ca daca nu platesc in termen de 24 de ore vor trece la procedura judiciara de recuperare... pur si simplu nu am de unde scoate acesty bani momentan ...dar nu inteleg dak abia am dat o parte din ei si vad k am bunavointa de ai plati dc ma tot ameninta...daca treceau vreo 2 luni de la ultima plata mai ziceam da asa...
foaia de versamant pe care o primesti cand depui banii domnule Adrian Marin.
Vreau sa le dau si restul banilor dar momentan nu am de unde ...eu am fost atunci sa le inapoiez banii dar au zis k nu le datorez decat 1.5 ron .leam dat 5 si am plecat.
ei au observat problema dupa 2 luni ...acum ma ameninta firma de recuperari
Pot fi bagat la inchisoare pt cei 290 ron? sunt altii care au mult mai mult si stau linistitzi:|
Va multumesc pt raspunsurile de pana acum
Buna ziua... problema mea este urmatoarea : eu avand un card de salariu si facand o gluma cu un prieten am bagat cardul in bancomat si am dat retragere numerar , eu stiind k nu am nici un ban pe card pt ca nu mai lucram la firma respectiva de aproape 2 ani ... au iesit 500 ron ! la 2 zile m-am dus la o reprezentanta de a lor si am intrebat catzi bani le datorez , au verificat si mi-au spus 1.5 ron . Am depus 5 ron mi-au dat foaie de versamant si am plecat.
Dupa 2 luni primesc mesaje si telefoane cum , ca as avea un credit de plata la care sunt restant.
Am fost si am vb cu un ofiter de credite si mi sa spus ca banii au iesit accidental din respectivu bancomat datorata unei erori online s-au ceva de genu si ca acesti bani mi iau trecut drept un overdraft si sunt datorit sa ii platesc.
Am doar 20 de ani, servici nu am, bunuri pe numele meu nici atat...
Din cei 500 de ron am platit 2 rate de 150 de ron si au mai ramas acum cu tot cu penalizari 290 ron.
Nu mai am posibilitatea de a plati restul sumei deocamdata iar ei m-au sunat si mi-au spus ca ma vor chema in instanta.

REPET NU AM FACUT NICI UN CREDIT
CARDUL ERA DE SALARII dar nu mai muncesc de 2 ani la firma respectiva
Greseala a fost mai mult a lor si mi lau pus drept credit (overdraft)
Nu am semnat nici un contract
Din cate stiu e nevoie de cateva acte pt a face acel credit , mai ales adeverinta de la servici... daca nu suntetzi lamuriti de vreun lucru puteti sa ma intrebatzi!Eu voi urmari... Va rog sa imi dati un raspuns

Va Multumesc