avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Activitate cata&cata

Activitate cata&cata

Răspuns la discuția FISE POST
M-ar interesa cateva fise de post,in cazul in care se poate:

1.vopsitor auto (714108)
2.gestionar (413111)
3.paznic (915204)
4.electrician auto (723101)
5.inginer autovehicule rutiere (214512)
6.tehnician mecanic (311519)
7.subinginer mecanic auto (214530)

adresa mail : catalina.negrea@yahoo.com

Va multumesc!
Răspuns la discuția Dosarele de personal
daca de ex la angajare nu i s-a cerut angajatului adeverinta de la medicul de familie,eu pot sa o cer si sa o atasez acum?sau complic mai mult lucrurile?
la salariu si sporuri,salariul brut este cel de la inceputul contractului sau cel din momentul introducerii datelor?
de ex:am un salariat din 2003 si vreau sa stiu daca la salariu brut ii trec salariul din 2003 sau cel din 2011
Am avut incheiat un contract cu R. pe telefonie si internet. Am facut cerere de reziliere a contractului in iun 2007,ne-au dat nr.de inregistrare la cerere dar nu au reziliat contractul decat in iun 2008.Am ramas cu o restanta la R. din ian 2008 deoarece atunci ni s-a comunicat ca s-a incheiat contractul iar cand au inceput sa curga facturile am refuzat sa le platim.Precizez ca R. a fost clientul nostru si are un sold mult mai mare decat avem noi,pe care refuza sa-l plateasca pana nu ne platim datoria.Am vrut sa facem compensare dar am fost refuzati.I-am dat in judecata,s-a vrut reconciliere,nu a venit nimeni la reconciliere de la R. Procesul verbal de la reconciliere de din data de 03.10.2008.De atunci nu am mai primit facturi pana acum 3 luni,cand R. a inceput sa ne factureze mentenanta pe un contract care este incheiat.Le-am trimis adresa conform careia refuzam facturile din cauza contractului reziliat,dar ei continua sa emita facturi.
Intrebarea mea este:unde pot face reclamatie?La anpc nu se pot face reclamatii decat daca esti pers.fizica,iar aici sunt implicate doua pers.juridice.Cum as putea rezolva conflictul?