avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Activitate roxana11277

Activitate roxana11277

Multumesc pentru raspuns! Dar banca nu a vandut deja creditul catre executor???
Buna ziua! Se poate face o mediere intre executor judecatoresc si cel ce este deja executat silit????
Multumesc!
Buna ziua!
Pe cat la suta din salariu se poate face popriere in conditiile in care pentru aceeasi se opreste la ambii soti cu doi copii minori in intretinere?
Multumesc anticipat!
Buna ziua, concediul prenatal/postnatal am inteles ca se plateste de catre angajator, daca eu am poprire pe salariu asta inseamna ca se executa poprirea si iau 85% din ce ramane din salariu?
Din cele 126 de zile stiu ca 42 de zile sunt obligatorii de postnatal, as dori sa stiu cum sa procedez cu restul zilelor.

Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
Multumesc frumos!
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
Multumesc frumos pentru raspuns.

Am inteles ... popririle salariale nu se iau in calculul indemnizatiei pentru crestere copil.

O alta intrebare ... conform carei legi? Adica scrie undeva negru pe alb?
Scuze pentru atatea intrebari, dar trebuie sa stiu.

Multumesc anticipat.
Buna ziua, sunt insarcinata si am popriri pe salariu. Intrebarea mea este cum se calculeaza indemnizatia de crestere copil.... ce bani imi raman in mana dupa popriri sau salariul meu net?
Multumesc frumos.
Răspuns la discuția Poprire pe contul bancar
Multumesc frumos pentru raspuns, trebuie sa caut o solutie cat mai repede.

Răspuns la discuția Poprire pe contul bancar
La care banca? Cea care a facut executarea silita sau cea la care am contul?
Cea la care am contul mi-a oprit inclusiv alocatia copilului. Deci tot ce intra pe acel contul mi se opreste, asa mi-au facut de 2 saptamani.
V-am scris dvs. pentru ca nu stiu incotro sa o iau.
Multumesc frumos pentru raspunsuri.
Buna ziua, este normal ca banca sa-mi puna ia din salariu si din sa-mi blocheze si contul de salariu, deci ... sa-mi ia tot salariul?