avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Activitate miha2009

Activitate miha2009

Răspuns la discuția abandon de familie
buna seara imi cer scuze la aceasta ora tirzie.dar daca eu aici unde stau nu am loc de munca nu am acte figurez ca turist cum poate sa ma oblige legea sa platesc pensia alimentara si daca totusi trebuie sa o platesc cit ar veni la luna
Răspuns la discuția abandon de familie
imi spuneti va rog frumos ce se poate face eu luna asta pe 28 am citatie in caz ca nu ma prezint ce se poate intimpla,ce sfat imi puteti da.multumesc
Răspuns la discuția abandon de familie
buna!da dar eu nu sunt devortata de sotul nu ar trebuii el sa dea divort sami ceara pensia ptru copii?si eu nu sunt angajata nicaeri sunt aici in strainatate la frati mei si nu lucrezi ptruca nu am inteles chestia cu salarul pe economie!va multumesc
buna am si eu o intrebare!sunt plecat din romania de un an de zile motivul este ptruca sotul meu ma batut am acte cum am fost internata in spital cind am fost batuta am anuntat politia si mia spus ca ei nu se baga in probleme familiare au venit dupa ce ma dus salvarea la mine acasa,nici la spital nu sau ostenit sa vina sa vada ce sa intimplat.am inteles de la copiii ca tatal lor ma dat la politie la abandon de familie si in data de 28.08,2010 sint citata la sectia de politie as dori sa stiu ce se intimpla daca nu ma pot prezenta,sotul meu vrea sa le platesc celor 2 copiii pensia alimentara,problema e ca eu aici unde stau nu lucrez stau la frati mei.copii au unu 17 ani si unu 14.va rog daca puteti sami dati un sfat .va multumesc.si atept raspunsul dumnevoastra