avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Activitate mitzubabau

Activitate mitzubabau

Răspuns la discuția Chirias
Am si eu o intrebare.
Am inchiriat un apartament(contract la fisc) unei persoane din alt judet care are si un copil minor.Am citit ca in vaza ctr inreg la fisc poate solicita viza de flotant dar persoana doreste sa ii fac buletin copilului minor dar nu doresc acest lucru.... Intrebarea este daca in baza ctr ii poate face copilului minor fara acordul meu buletin(nu are in acest moment dar in curand va indeplini varsta) pe adresa apartamentului meu. In momentul in care se incheie contractul si au viza de flotant ce riscuri ma pandesc?
Am inchiriat un apartament in baza unui contract de inchiriere inregistrat la fisc pana in data de 01.08.2014. Chiriasul care este din alt judet are un copil minor si are nevoie de carte de identitate si automat luare in spatiu(eu nu doresc). Am citit ca in baza contractului poate solicita viza de rezident si posibilitatea intocmirii unei carti de identitate pe adresa unde este inchiriat imobilul.Intrebarea mea este daca la data expirarii contractului de inchiriere (in cazul in care minorul detine c.i. cu adresa locatiei apartamentului) se anuleaza viza de luare in spatiu, ca sa nu ma pot trezi ca locuiesc cu ei in apartament, ca are buletin pe adresa respectiva.
O zi buna
Discuție pfa
Pot deschide un punct de lucru daca sunt pfa?