avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 365 soluții astăzi
Forum Activitate manditagheorghe

Activitate manditagheorghe

silvia p a scris:

Buna seara.
Pentru anexe gospodaresti,garduri imprejmuire...etc.eu am autorizatie de construire...la noi asa se practica (cel putin eu ) desi sunt acum in mediul rural...

vecinul meu are cotete din lemn la distanta de 1m degardul meu.mai are un tarc de rate la 30cm de gard la ce distanta trebuie sa fie cotetele de gard si cel de rate la ce distanta trebuie sa fie de casa mea pentru ca ma deranjeaza zgomotul lor dimineata.primaria i-a somat sa le mute de acolo ,dar ei nu vor .daca ii dau in judecata ,am sanse sa castig//
manditagheorghe a scris:

am un vecin care a mutat un fanar de pe partea dreapta a curtii pe stanga curtii fara nici un act la mana decat cu un cadastru si cartea funciara facute dupa cinci ani dupa constructie .are voie sa faca asa ceva si ce masuri se iau pentru ca primaria nu rezolva nimic .unde trebuie sa ne adresam mai departe/
manditagheorghe a scris:

am un vecin care a mutat un fanar de pe partea dreapta a curtii pe stanga curtii fara nici un act la mana decat cu un cadastru si cartea funciara facute dupa cinci ani dupa constructie .are voie sa faca asa ceva si ce masuri se iau pentru ca primaria nu rezolva nimic .unde trebuie sa ne adresam mai departe/
am un vecin care a mutat un fanar de pe partea dreapta a curtii pe stanga curtii fara nici un act la mana decat cu un cadastru si cartea funciara facute dupa cinci ani dupa constructie .are voie sa faca asa ceva si ce masuri se iau pentru ca primaria nu rezolva nimic .unde trebuie sa ne adresam mai departe/
explicati mai clar ca nu cunosc ordinul nr. 536din 23'06'1997.wc-ul si cotetele sunt din lemn fara temelie la un metru de gardul meu.ce se poate face///
elena138 a scris:

Pentru anexe (cotete) Ordin nr. 536 din 23/06/1997
pentru aprobarea Normelor de igienă şi a recomandărilor privind mediul de viaţă al populaţiei
Publicat în Monitorul Oficial nr. 140 din 03/07/1997
casa econstruita acum 30 de ani si tatal meu nu stiu daca si-a dat acordul pentru ca acum a decedat.
vecinul meu are anexele la un metru de gardul meu.mai are un tarc pentru rate la o jumatate de metru de gard ,eu nu mai pot sa dormde la cinci dimineata din cauza galagiei facute de acestea .la ce distanta de gard trebuie sa fie anexele
vecinul meu are anexele la o distanta deun metru fata de gardul meu.deasemenea are trei ferestre care dau la mine in curte .are voie cu ferestre spre proprietatea mea//.