avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 469 soluții astăzi
Forum Activitate kiss lilla

Activitate kiss lilla

Răspuns la discuția declaratia 101
Ceva nu e bine, pentru ca daca trimit prin posta, data depunerii se considera data postei.
Răspuns la discuția declaratia 101
Multumesc
Discuție declaratia 101
Am depus declaratia 101, astazi, inainte de ora 8. La verificarea starii declaratiei am primit doar mesajul ca este o declaratie fiscala, nu-mi apare si mesaj de prelucrare. Ce e de facut?

Multumesc,
Kiss Lilla
Multumesc
De ce au nevoie si de CNP-ul parintilor?
Buna ziua,

Liceul la care copiii mei invata solicita niste date ( nume, prenume, adresa, CNP, etc. atat pentru copii cat si pentru parinti), pentru completarea BDNE. Aceste date sunt cerute prin completarea unui formular pe site-ul scolii si fac referire la O.M.Ed.C Nr. 5760/28.11.2006. ([ link extern ] )
Intrebarea mea este daca este legala aceasta cerere, sunt oare protejate aceste date...? Sunt obligata sa le furnizez in acest mod sau exista alta cale? Pe site-ul liceului nu vad numarul de operator de date personale.
Mentionez ca este cunoscut faptul ca de pe reteaua scolii s-au cules in trecut date de login si parole care ulterior s-au folosit pentru spargerea unor conturi.

Multumesc,
Kiss Lilla
Discuție declaratia 112
Buna ziua,

Daca in 2011 am optat pentru depunerea trimestriala a decl.112, optiunea este valabila si in 2012?

Multumesc,
Kiss Lilla
Buna ziua,

Cat este acel comision bonus/malus, cum se calculeaza, cum se adauga la valoarea politei de asigurare? Cum pot verifica ce s-a inregistrat in acest sistem: de ex. cu ce data s-a inregistrat un accident si daca s-a sters dupa un an? Practic nu stiu nimic despre el, doar ca exista si mi se aplica.

Multumesc,
Kiss Lilla

multumesc
Buna ziua,

Daca medicul de familie este chemat, este obligat sa se deplaseze la domiciliul pacientului ( eventual contra cost)?

Multumesc,
Kiss Lilla