avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters165075

Activitate ContSters165075

Faceti plangere la Politie este singura solutie,sau spuneti-i persoanei care va deranjeaza ca deja telefonul este urmarit si ca va trebui sa se prezinte la Politie.Este clar ca este vorba de un telefon cu abonament al unei persoane care nu vrea sa stie ca este ea.Este din sfera dvs de cunostiinte.Daca va veti gandi mai bine s-ar putea sa va dati singur seama,o relatie intrerupta brusc care a creeat o anume tulburare,cineva care vrea sa va sicaneze pentru alte motive.Analizati si veti gasi cine si de ce.
Răspuns la discuția actualizare cu rata inflaþiei
Rata de inflatie se ia in calcul in functie de evolutia sa in Romania nu de cea din Elvetia ,sunt aberatii ce vi s-a spus
Contractul de credit a fost ratificat in Romania nu in Elvetia ,deci conform dreptului international privat locus regit actum ,ceea ce inseamna ca actul este guvernat de locul in care se incheie.In concluzie se profita de nestiinta oamenilor si de faptul ca clientii care apeleaza la banci nu sunt informati suficient la momentul semnarii actului.
Răspuns la discuția nota de relatie
Ce intelegeti prin nota de relatie?
Valoarea taxei de timbru nu este foarte mare .Trebuie sa faceti inainte alte demersuri si apoi sa va adresati instantei de judecata.Sunt niste bani de investit dar cred ca mai bine discutati cu un avocat ,fiecare isi apreciaza munca in felul lui.
Cred ca vrea sa vi-l vanda ca sa obtina profit ,eu in locul dvs nu l-as cumpara cu 25% mai mult.Ati gresit cand ati relevat viciile ascunse ale apartamentului pentru ca va poate actiona in instanta sa-i restituiti o parte din suma platita daca nu-l veti mai cumpara. .Eu mi-as cumpara un alt apartament.
Faceti o adresa la Politia d e frontiera unde vi s-a ridicat talonul de preferat in limba maghiara ,dar cititi cu atentie si hotararea judecatoreasca.Posibil sa va remita talonul dupa ce platiti amenda si cheltuielile de judecata.
Nu este bine sa-i mintim dar de invatat trebuie sa invete ,nu poti fi toti salahori sau muncitori .Sigur sunt de acord cu dvs ca sunteti dezamagit ,dar aceasta se intampla pentru ca la conducerea Ministerului Invatamantului au fost tot felul de incompetenti.Profesorii prost platiti ,programale elevilor prost structurate ,manuale de slaba calitate,cu alte cuvinte un dezastru.Si ne mai intrebam de ce apar perlele acelea la bacalaureat.Sistemul de invatamant din pacate nu mai este ce a fost.Nu trebuie deci sa-i mintim dar trebuie sa-i incurajam sa invete ,tara aceasta are nevoie de oameni care sa stie carte.
Paratul de obicei se citeaza la locul sau de domiciliu sau in cazul contractelor la locul incheierii sau executarii acestuia.
Din cate stiu eu nu au astfel de atributii dar in Romania orice este posibil.
Răspuns la discuția contract pe perioada determinata
Explicatiile dvs sunt putin alambicate ,contractul inceteaza la data prevazuta la capitolul durata,ce legatura aveti dvs cu celalalt contract,fiecare are durata lui stabilita.