avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Activitate razvan_dochia2002

Activitate razvan_dochia2002

Avand activitate principala 4711 cod CAEN,se poate comercializa si legume fructe pe langa celelalte produse?
Discuție Infiintare SRL
Va rog sa ma ajutati , sunt la inceput de drum si am depus actele pentru infiintare srl,dupa ce sunt gata cand pot deschide punctul de lucru si ce aprobari mai trebuie luate inainte de a incepe,spatiul de deschidere l-am gasit mai trebuie sa fac contractul de inchiriere cand va fii gata societatea,magazinul are cod caen principal 4711.
Va multumesc!
Parintele poate sa-i faca ficei acte pe un teren,si sa puna o conditie in acte ca acel teren sa nu fie vandut niciodata?
Terenul are 3200m dar doar 9 m deschidere la drum,este intravilan.
Am intrat in CCC la data de 24.10.2010 (pe legea veche),daca dupa un an merg la munca primesc 500 de lei in plus la salariu sau de ei beneficiaza doar cei intrati in 2011 in CCC.Daca raman in CCC si al doilea an pot pierde locul de munca sau ocuparea postului,?Lucrez in sectorul bugetar si am auzit tot felul de vorbe si nu stiu care este adevarata.Va multumesc!
Va multumesc pentru raspuns!
08 Decembrie 1954
Va intreb si eu ceva in legatura cu mama mea care este acum pensionat medical.
Din anul 1971-06-21pana la 1999-07-15 ani de lucru 28.
Din anul 1999-07-15 un an de somaj.
Din anul 2000-04-09 pana la 2006-03-24 ani de lucru 6.
Din anul 2006-03-24 pana in prezent pensionata medical 5 ani.
Vreau sa stiu daca se poate incadra la o pensie normala.
Va multumesc daca ma puteti ajuta in aceasta problema.
Varsta este de 57 ani.
ACEST LUCRU ESTE SIGUR SI IN CAZUL TATILOR?
Intrand in acest concediu iti mai merge cartea de munca,se ia in considerare cumva?,sau cum se procedeaza atat in cazul mamelor cat si al tatilor.
Va multumesc !