avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Activitate darainvincible

Activitate darainvincible

Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Da, am vazut statisticile. Felicitari Academiei!
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
De unde stii?
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Cobori la metrou la Timpuri Noi (unde s-a dat si examenul de admitere) si de acolo mai intrebi, nu cred ca e mai departe de o statie de autobuz.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
In anuntul cu privire la vizita medicala, la sfarsit mai sunt niste detalii.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Am avut si eu azi interviu, comisia lui Briciu. Tot o speta cu o emisiune televizata mi-au dat si mie, ce reactii am eu in acea emisiune cand incep sa fie vorbiti de rau magistratii si defaimati. Intrebarile au fost de bun simt, membrii comisiei n-au incercat sa ma incurce, au si ras un pic... cu mine sau de mine :strambatura: Briciu te citeste ca pe o carte deschisa, mi-a zis vreo doua chestii despre mine de am ramas mirata. Deci... nu mintiti, nu incercati sa fiti ce nu sunteti. Bafta tuturor, show-ul meu s-a incheiat... Vacantaaaa :dance3:
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Ce-a fost a fost, grilele au avut acelasi nivel de dificultate pentru toti, adica grele pentru toti, if you ask me. Acum... stie cineva cine face parte din comisiile de interviu, ce personalitati remarcante? :)
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Am luat 80! :D
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Da, D este raspunsul. Am facut schema, am incercat, m-am chinuit... n-am reusit nici eu sa il inteleg. Daca pica astfel de subiecte si acum eu n-o sa pierd timpul cu ele si o sa pun la nimereala. Azi mi-a luat mai mult de o ora grila asta si tot nu i-am dat de cap. E clar ca la examen nu merita sa pierzi timpul cu asa ceva.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Daca vor fi grele, vor fi grele pt toata lumea, deci nu conteaza foarte mult nivelul lor de dificultate, ci conteaza mai mult sa faci tu cat mai bine raportat la ceilalti candidati.

Grila, cu explicatii va rog:

Un anumit tip de capcană pentru insecte foloseşte o momeală de miros pentru a atrage păduchii de trandafiri într-o pungă de plastic din care le e greu să scape. Dacă se instalează mai multe asemenea capcane într-o grădină din curtea casei, se va reduce foarte mult numărul păduchilor de trandafiri. Dacă însă se instalează doar o singură capcană de acest fel, numărul păduchilor de trandafiri din grădină chiar va creşte.
Care dintre următoarele propoziţii, dacă este adevărată, ajută cel mai mult la soluţionarea aparentei discrepanţe din pasajul de mai sus?

A) De obicei, mirosul momelii unei singure capcane nu poate fi simţit de păduchii de trandafiri din întreaga grădină.
(B) Mai multe capcane reuşesc să atragă un număr mai mare de păduchi de trandafiri decât una singură, deoarece este foarte probabil ca păduchii de trandafiri care evită una din capcane să dea peste alta, dacă sunt mai multe.
(C) Dacă în grădină există mai multe capcane, fiecare din ele atrage mai puţini păduchi de trandafiri decât dacă în grădină se află o singură capcană.
(D) Prezenţa oricărei capcane în grădina din curtea casei va atrage mai mulţi păduchi de trandafiri decât poate atrage doar o singură capcană, dar un număr mai mare de capcane nu va atrage semnificativ mai mulţi păduchi de trandafiri din grădină decât una singură.
(E) Dacă în grădină există doar o singură capcană, punga de plastic se umple complet repede, permiţând astfel unor păduchi de trandafiri să scape.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
N-o sa va vina sa credeti dar raspunsul lor e C :)) Dumnezeu stie dupa ce logica...