avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 739 soluții astăzi
Forum Activitate cristi0807

Activitate cristi0807

Am platit taxa de poluare la o masina in decembrie 2009. Ce sanse am acum sa o recuperez?
Va rog sa-mi spuneti daca stiti careva vreun avocat bun in Timisoara care ma poate ajuta sa recuperez taxa. Multumesc.
Salut,

Doresc sa-mi recuperez taxa auto platita in decembrie 2009 pentru o masina ce am adus-o din Germania . Mentionez ca am toate actele necesare, inclusiv chitanta prin care dovedesc plata taxei de poluare care e in valoare de 7100 RON.
E vreun avocat din Timisoara care ar dori sa ma ajute in aces sens? Eventual as prefera ca onorariul sa fie achitat la final reprezentand un procent din taxa recuperata.
Multumesc.
Buna ziua,

As dori sa-mi recuperez taxa auto platita in decembrie 2009 in valoare de 7100 RON. Intrebarea mea este daca e vreun avocat care sa ma ajute dar care lucreaza pe procent din taxa ce urmeaza a fi recuperata si nu pe onorariu platit la inceput. Multumesc.
Am inmatriculat o masina in luna decembrie 2009 si am platit o taxa de poluare destul de mare intrucat masina avea euro3 si o vechime de 8 ani cu motor de 2000 cmc.
Intrebarea mea este daca mai am sanse acum sa-mi recuperez banii dati pentru taxa de poluare? Mentionez ca am o copie dupa chitanta pt taxa auto platita.
Multumesc.
Discuție Zgomot vecini
De 1 an am o problema mare cu zgomotul produs de fridigerul vecinilor. Frigiderul se afla chiar langa peretele comun cu camera mea, si din nefericire fix langa acest perete eu am patul, iar noaptea abia pot sa adorm din cauza zgomotului insuportabil.
Eu stau la et. 4 iar vecinii au cumparat uscatoria si au transformat-o intr-o mica garsoniera ( au si facut niste modificari la structura peretilor - au zidit chiar un perete mic din BCA lipit de peretele comun cu camera mea, iar frigiderul se afla lipit de peretele nou zidit din BCA ,iar vibratiile pe care le face se transmit cumva prin peretele de BCA in tot peretele mare iar in camera mea se aude un zgomot insuportabil ). Nu cred ca au avut autorizatie pt constructie cand au facut modificari la uscatorie. Intrebarea mea este : Cum pot sa scap de acest cosmar? Pe cine sa sesizez? Pot sa-i dau in judecata pt asa ceva? Zgomotul produs de frigiderul lor sunt sigur ca depaseste limita legala admisa de dB. Multumesc !