avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare Taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare Taxa auto

Am platit taxa de poluare la o masina in decembrie 2009. Ce sanse am acum sa o recuperez?
Va rog sa-mi spuneti daca stiti careva vreun avocat bun in Timisoara care ma poate ajuta sa recuperez taxa. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: TDorina , utilizator 22:53, 30 Octombrie 2011
In primul rand trebuie sa contestati decizia de impunere la Directia Finantelor Publice Timisoara.
Pasul 2 este acela sa formulati actiune impotriva deciziei la Tribunal.
Consultati adresa de net a baroului Timis.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate recupera taxa auto de poluare? Nelica Nelica Am cumparat un autoturism din Germania, in noiembrie 2008 si am platit 4066 ron taxa de poluare. Am inteles ca se poate recupera sceasta taxa daca inaintez o ... (vezi toată discuția)
Exista sanse de a recupera taxa auto? Maria Radu Maria Radu Buna ziua, In decembrie anul trecut s-a stabilit taxa de prima inmatriculare in suma de 8200 lei pe care am achitat-o in luna februarie.Am aflat destul de ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto dumitrusimion33 dumitrusimion33 imi cer scuze poate nu am fost destul de explicit in decembrie 2010 am inmatriculat o masina adusa din spania un citroen xsara din2000 euro2 1587 cmc ... (vezi toată discuția)