avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Activitate Vlad_93

Activitate Vlad_93

Buna seara,
Nu sunt foarte atras de meseria de notar. Avocatura mi se pare mai interesanta,dar multumesc oricum de propunere. Multumesc mult de linkuri.O sa le verific cat de curand.
Multumesc foarte mult pentru raspunsul prompt si la obiect.
Buna seara,
Sunt elev in clasa a 11-a in cadrul unuia dintre cele mai prestigioase colegii din capitala. Am decis ca este timpul sa aleg pe ce drum sa o iau,iar avocatura de business mi se pare deosebit de interesanta. Mentionez ca am rezultate scolare foarte bune,pot invata oricat este nevoie, in cazul in care stiu ca imi ajuta pe viitor. Asimilez foarte repede si consider ca pot termina facultatea de drept sef de promotie,fiind o persoana foarte serioasa. O a doua optiune ar fi terminarea unei facultati tehnice,dupa care sa ma indrept spre Management,insa sunt mai atras de avocatura.
Prin urmare intrebarea mea este:
Merita sa faca dreptul,dupa aceea sa ma specializez in Dreptul de Business,atata timp cat nu am pile sau relatii? Mentionez ca sunt o persoana foarte muncitoare si nu ma deranjeaza sa stau la servici mai mut,atata timp cat recompensele morale si financiare sunt pe masura.
Va multumesc pentru timpul acordat citirii acestui mesaj si astept,daca se poate,un raspuns.
Cu stima si respect,
Vlad